26.3%
42.9%
25.9%
31.3%

Νικαια vs Underdogz 50-54.Την πρώτη τους νίκη πανηγύρισαν οι Underdogz παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο 24-22,ανέβασαν στροφές έτρεξαν την Νίκαια ,δεν άντεξαν τον ρυθμό , ανέβασαν την διαφορά στο +11 32-43 και έστω και δύσκολα στο φινάλε πήραν την νίκη.Mvp του αγώνα ο Κεφαλάς με 13 πόντους,10 ριμπάουντ,1 ασίστ.1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι που πέτυχε για την Νίκαια ο Καρράς 2-0.Ο Κεφαλάς με 5 πόντους( 1 τρίποντο)και ο Καραχάλιος με τρίποντο έγραψαν το 2-8 για τους Underdogz.Ο Χατζηαντωνίου απάντησε με τρίποντο για το 5-8 και ο Kεφαλάς με 1-1 βολή (τεχνική ποινή)το 5-9.Ο Σωτηρόποουλος με νέο τρίποντο μείωσε σε 8-9 και ο Κεφαλάς με σουτ από την γωνία το 8-11.Ο Σιμιντζής πέτυχε το 13-11 και το δεκάλεπτο τελείωσε 13-14 με τρίποντο ο Λιόλιος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σιμιντζής έδωσε το προβάδισμα στην Νίκαια με 15-14.Ο Κιντόνης πέτυχε το 15-16 για τους Underdogz.Με ντράιβ ο Χατζηαντωνίου έκανε το 17-16 και ο Κιντόνης με εύστοχο σουτ το 17-18.Με τρίποντο ο Μηλιώτης πέτυχε το 20-18 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αρμάγος  και ο Καζάς με 1/2 βολές το 20-21. Ο Σιμιντζής έκανε το 24-21 και το δεκάλεπτο τελείωσε 24-22 με 1/2 βολές ο Kεφαλάς .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Λιόλιος ,Στεβόλαιμος και ο Ιωάννου με σουτ πέτυχαν το 24-28 για τους Underdogz.Ο Μηλιώτης μείωσε σε 26-28 για την Νίκαια . Ο Αρμάγος με λει-απ  και ο Σινάνης με τρίποντο σκόραραν το 26-33 και ο Σιμιντζής έκανε το 28-33.Με λει-απ ο Καραχάλιος έκανε το 28-35 και ο Χατζηαντωνίου με 2/4 βολές και ο Καρράς με σουτ πέτυχαν το 32-35.Το δεκάλεπτο τελείωσε 32-37 με λει-απ ο Kεφαλάς .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καραχάλιος με 4 πόντους και ο Αρμάγος με λει-απ έγραψαν το 32-43 για τους Underdogz.Ο Χατζηαντωνίου το πήρε προσωπικά σκόραρε το 38-43 για την Νίκαια.Με γκολ -φάουλ ο Κιντόνης και ο Kεφαλάς με 1/2 βολές έγραψαν το 38-47.Ο Σιμιντζής έκανε το 40-47.Ο Λιόλιος με τρίποντο πέτυχε το 40-50 και ο  Χατζηαντωνίου σκόραρε το 43-50(0.57). Ο Κεφαλάς με 1/2 βολές το 43-51(0.49) και ο Χατζηαντωνίου με ντράιβ το 45-51(0.43). Ο Σινάνης με 2/2 βολές το 45-53(0.42) και ο Καρράς με 2/3 βολές και ο Σιμιντζής με τρίποντο έγραψαν το 50-53 .Το τελικό αποτέλεσμα 50-54 έγινε με 1/2 βολές ο Στεβόλαιμος

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Αρμάγος με 6 πόντους,10 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Λιόλιος με 8 πόντους,2 ριμπάουντ 4 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χατζηαντωνίου με 18 πόντους ,10 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Καρράς με 6 πόντους,11 ριμπάουντ 1,ασίστ και 2 κλεψίματα,