15.8%
42.9%
34.1%
0.0%

Ένα εύκολο βράδυ για τους Ξεφτιλάιζερς που πήραν τη νίκη 59-31 εναντίον των Κενταύρων. Σε ένα παιχνίδι που φάνηκε πόσο πολύ το ήθελαν ώστε να πάρουν και την διαφορά που ήθελαν των 18 πόντων για την πρόκριση στα πλέι-οφ. Mvp του αγώνα ο Τσίτσος με 16 πόντους, 13 ριμπάουντ και 3 κοψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τσίτσος 2-0 για τους Ξεφτιλάιζερς. Ο Καλογερόπουλος με σουτ από την γωνιά ισοφάρισε 2-2 για τους Κένταυρους. Ο Τυπάλδος Αχιλλέας με 1/2 βολές το 3-2 και ο Κάκαρης με 1/2 βολές το 3-3. Ο Τσίτσος και ο Ατσαλάκης με καλάθια από το ζωγραφιστό το 7-3 και ο Καλογερόπουλος με σουτ από την γωνιά το 7-5. Το δεκάλεπτο τελείωσε 16-5 με 4 πόντους του Ατσαλάκη ,τρίποντο ο Αναγνωστόπουλος και ο Τυπάλδος Γιώργος με σουτ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Κάκαρης το 16-7 για τους Κένταυρους. Ο Τυπάλδος Γιώργος με τρίποντο το 19-7 για τους Ξεφτιλάιζερς. Ο Δρόσης με σουτ το 19-9 και με σερί 11-0 το σκορ έγινε 30-9,αρχικά ο Αναγνωστόπουλος και ο Τυπάλδος Γιώργος με σουτ ,καλάθι από το ζωγραφιστό ο Στραβοσκούφης, ο Δεδούσης Δημήτρης με ντραιβ και με τρίποντο ο Τυπάλδος Γιώργος. Ο Καλογερόπουλος και ο Ρέντας το 30-13 και ο Ατσαλάκης το 32-13.Ο Κάκαρης με ντραιβ το 32-15 και το δεκάλεπτο τελείωσε 33-15 ο Τυπάλδος Γιώργος με 1/2 βολές.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καλογερόπουλος με σουτ το 33-17 για τους Κένταυρους. Ο Τυπάλδος Γιώργος με σουτ το 35-17 για τους Ξεφτιλάιζερς. Ο Ρέντας μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 35-19 και μρ σερί 10-0 το σκορ έγινε το Καραγιώργης 45-19,αρχικά μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσίτσος, λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Ατσαλάκης, με ντραιβ ο Τυπάλδος Αχιλλέας, μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Τυπάλδος Γιώργος και με floater από τον Τυπάλδο Γιώργο.ο Ρέντας με σουτ το 45-21 και ο Τσίτσος με 2/2 βολές το 47-21.Το δεκάλεπτο τελείωσε 47-23 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κάκαρης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τσίτσος με καλάθι από το ζωγραφιστό το 49-23 για τους Ξεφτιλάιζερς. Ο Ρέντας με 1/2 βολές το 49-24 για τους Κένταυρους. Ο Ατσαλάκης με ντραιβ το 51-24 και ο Κανάκης πέτυχε το 51-26 . Ο Τσίτσος σκόραρε το 55-26 και ο Κάκαρης με γκολ φάουλ το 55-29.Ο Τσίτσος το 57-29 και ο Καλογερόπουλος το 57-31με σουτ. Το τελικό 59-31πέτυχε ο Τυπάλδος Αχιλλέας με σουτ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τυπάλδος Αχιλλέας με 5 πόντους, 12ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Τυπάλδος Γιώργος με 17 πόντους, 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καλογερόπουλος με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.