34.8%
45.8%
36.7%
9.1%

Ξεφτιλαιζερς vs Πασατεμπο Kings 66-50. Οι Πασατέμπο δεν μπόρεσαν να κοντράρουν τους Ξεφτιλάιζερς που πήραν εύκολα την νίκη, με 4 παίχτες +10 πόντους ,τον Χαραλαμπόπουλο σε 11 λεπτά συμμετοχής να μοιράζει 5 τάπες και τον Τσίτσο να μην έχει αντίπαλο από το ζωγραφιστό. MVP του αγώνα ο Τσίτσος με 18 πόντους, 11ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με εύστοχο σουτ από τον Δεδούση Δημήτρη για τους Ξεφτιλάιζερς. Ο Βλάχος με 1/2 βολές το 2-1 για τους Πασατέμπο. Τρίποντο ο Δεδούσης Δημήτρης και 5-1.Ο Καραγιαννίδης από κλέψιμο πέτυχε το 5-3. Τρίποντο και ο Τυπάλδος και το σκορ έγινε 8-3.Ο Καραγιαννίδης και ο Γρηγορακάκης μείωσαν σε 8-7.Με σουτ ο Δεδούσης Δημήτρης το 10-7 και το δεκάλεπτο τελείωσε 10-9 με ντραιβ ο Γρηγορακάκης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καραγιαννίδης έδωσε το προβάδισμα στους Πασατέμπο 10-11.Ο Δεδούσης Γιώργος με 1/2 βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσίτσος πέτυχαν το 13-11.Ισοφάρισε 13-13 ο Καραγιαννίδης με Hook. Ο Τσίτσος με σουτ από την γωνιά και ο Τυπάλδος με 1/2 βολές έγραψαν το 16-13.Ο Καραχάλιος με σουτ και ο Βλάχος από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 16-17. Με σερί 10-0 Το σκορ έγινε 26-17 ,8 πόντους ο Τυπάλδος (2 τρίποντα) και με σουτ ο Δεδούσης. Ο Καραχάλιος μείωσε 26-19 και το δεκάλεπτο τελείωσε 28-19 με 2/2 βολές ο Δεδούσης Δημήτρης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Δεδούσης Δημήτρης σκόραρε το 30-19 για τους Ξεφτιλάιζερς. Ο Κορνελάκης και Καραχάλιος με 1/2 βολές πέτυχαν το 30-21 για τους Πασατέμπο. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσίτσος το 32-21. Ο Γρηγορακάκης με ντραιβ και ο Καραχάλιος με 1/2 βολές μείωσαν σε.32-24.Ο Δεδούσης Δημήτρης με τρίποντο το 35-24 και ο Καραχάλιος με σουτ το 35-26.Ο Τσίτσος σκόραρε το 37-26 και ο Καραχάλιος με 2/2 βολές το 37-28.Ο Δεδούσης Γιώργος με τρίποντο και ο Δεδούσης Δημήτρης με 1/2 βολές σκόραραν το 41-28.Ο Καραγιαννίδης με 1/2 βολές και ο Καραχάλιος με σουτ μείωσαν σε 41-31.Ο Τσίτσος με Hook το 43-31 και ο Καραχάλιος σκόραρε το 43-33.Ο Δεδούσης Δημήτρης με σουτ πέτυχε το 45-33 και ο Κορνελάκης με 2/2 βολές το 45-35.Ο Τσίτσος και ο Γεωργόπουλος σκόραραν το 49-35 και το δεκάλεπτο τελείωσε 49-37 με 2/3 βολές ο Γρηγορακάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Πασατέμπο μείωσαν 49-43 με σουτ ο Γρηγορακάκης,Καραχάλιος και με λει-απ ο Κορνελάκης. Ο Χαραλαμπόπουλος με 1/2 βολές και λει-απ και ο Δεδούσης Δημήτρης πέτυχαν το 54-43 για τους Ξεφτιλάιζερς .Ο Καραχάλιος με σουτ έκανε το 54-45.Ο Τσίτσος με Hook, ο Δεδούσης Γιώργος με τρίποντο και ξανά ο Τσίτσος με Hook για το 61-45.Ο Κορνελάκης με τρίποντο έκανε το 61-48 και με νέο τρίποντο ο Δεδούσης Γιώργος το 64-48.Ο Γρηγορακάκης πέτυχε το 64-50 με λει-απ και ο Χαραλαμπόπουλος το λει-απ για το τελικό 66-50.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χαραλαμπόπουλος με 5 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 5 κοψίματα και ο Τυπάλδος με 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καραχάλιος με 17 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο Καραγιαννίδης με 10 πόντους, 14 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.