31.8%
42.9%
29.2%
6.7%

Ξεφτιλαιζερς vs Athens Supergrungers 74-47.Το 1-0 στην σειρά πέτυχαν οι Ξεφτιλάιζερς  ,που είχαν 4 παίχτες με +13 πόντους.Μόνο ένα δεκάλεπτο ήταν ανταγωνιστικοί οι Athens Supergrungers. MVP του αγώνα ο  Χαραλαμπόπουλος με 16 πόντους,13 ριμπάουντ,3 ασίστ,1 κλέψιμο και 4 κοψίματα και ο Τυπάλδος με 17 πόντους,15 ριμπάουντ,5 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 0-4 για τους Athens Supergrungers με σκόρερ τον Κατσαμπάνη και τον Λιούτα.Ισοφάρισαν οι Ξεφτιλάιζερς 4-4 με ντράιβ ο Δεδούσης Δημήτρης και με 2/2 βολές ο Τυπάλδος.Με σουτ ο Βλάχος το 4-6 και ξανά ο Τυπάλδος με 2/2 βολές και ο Δεδούσης Δημήτρης με σουτ από την γωνία έγραψαν το 8-6.Νέα ισοπαλία 8-8 με σουτ ο Λιούτας. Ο Δεδούσης Γιώργος με τρίποντο το 11-8 και ο Βλάχος, ο Λιούτας και ο Αϊβαλιώτης έγραψαν το 11-14.Ο Δεδούσης Γιώργος με 1/2 βολές και ο Δεδούσης Δημήτρης με τρίποντο πέτυχαν το 15-14.Το δεκάλεπτο τελείωσε 15-17 με 1/2 βολές ο Λιούτας και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσίπρας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι  Ξεφτιλάιζερς με 0-8 σερί πέρασαν μπροστά στο σκορ με 23-17 με τρίποντο ο Τυπάλδος, γκολ φάουλ ο Χαραλαμπόπουλος και με ντράιβ ο Δεδούσης Γιώργος.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λιούτας και ο Κατσαμπάνης με γκολ φάουλ μείωσαν 23-22 οι Athens Supergrungers. Με νέο σερί 10-0 το σκορ έγινε 33-22 με τρίποντο και και σουτ από την γωνία ο Τυπάλδος, με γκολ φάουλ ο Δεδούσης Δημήτρης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Χαραλαμπόπουλος. Ο Κατσαμπάνης με τρίποντο το 33-25 και ο Δεδούσης Δημήτρης με 4 πόντους και ο Τυπάλδος με 1/2 βολές πέτυχαν το 38-25.Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε 38-27 με καλάθι από σουτ που πέτυχε ο Αϊβαλιώτης .

Τρίτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με τρίποντο ο Στραβοσκούφης 41-27 για τους Ξεφτιλάιζερς. Με hook ο Αϊβαλιώτης πέτυχε το 41-29 για τους Athens Supergrungers. Ο Χαραλαμπόπουλος με γκολ φάουλ το 44-29.Ο Τσίπρας από το ζωγραφιστό πέτυχε το 44-31 και ο Δεδούσης Δημήτρης το 46-31.Ο Λιούτας με 1/2 βολές και ο Τσίπρας ξανά από το ζωγραφιστό μείωσαν σε 46-34.Ο Καζάς με hook το 48-34 και ο Λιούτας με λει-απ το 48-36.Ο Δεδούσης Γιώργος με τρίποντο και ο Χαραλαμπόπουλος με λει-απ έγραψαν το 53-36.Με 1/2 βολές ο Αϊβαλιώτης το 53-37 και το δεκάλεπτο τελείωσε 56-37 με 1/2 βολές και με κα καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ ο Τρίαρος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βλάχος πέτυχε το 56-39 για τους Athens Supergrungers. Ο Δεδούσης Δημήτρης με 4 πόντους και ο Χαραλαμπόπουλος με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ έγραψαν το 62-39 για τους Ξεφτιλάιζερς. Ο Αϊβαλιώτης το 62-41 και ο Τυπάλδος με 1/2 βολές το 63-41.Με 1/2 βολές ο Λιούτας το 63-42 και ο Δεδούσης Γιώργος με λει-απ το 65-42.Με σουτ ο Λιούτας πέτυχε το 65-44 και ο Δεδούσης Γιώργος με 4 πόντους και ο Χαραλαμπόπουλος με λει-απ το 71-44.Ο Αϊβαλιώτης το 71-46 και ο Τυπάλδος με τρίποντο το 74-46.Το τελικό 74-47 πέτυχε ο Παπαζαφυρίου με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Δεδούσης Γιώργος με 13 πόντους ,4 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Δεδούσης Δημήτρης με 20 πόντους,4 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Τσίπρας με 8 πόντους,16 ριμπάουντ,2 ασίστ ,5 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Λιούτας με 15 πόντους,2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 4 κλεψίματα.