15.0%
60.0%
28.6%
41.2%

Σε ένα ματς όπου και οι δύο ομάδες είχαν πάρα πολλές απουσίες, η Partouzan ήταν εκείνη που μπόρεσε να ελέγξει το ματς και να παίξει στους δικούς τους ρυθμούς κόντρα στους Ξεφτιλάιζερς, για να κερδίσει με 45-56. MVP του αγώνα ήταν ο Φάνης Λεκός με 20 πόντους, 2 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν εμφανώς επηρεασμένες από τα προβλήματα που είχαν, έψαχναν τρόπους να βρουν καλάθια, αλλά τα κατάφερναν με δυσκολία. Ο Τσάπαλος ξεκίνησε με τρίποντο το παιχνίδι, ο Ρηγανάκος μείωσε σε 3-2, 5-2 από τον Χαραλαμπόπουλο, 5-4 από τον Λεκό και 8-4 από μια βολή και ένα καλάθι του Τσίτσου. Το τελικό 8-7 της περιόδου το σημείωσε ο Καραδήμας με ευστοχο τρίποντο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Partouzan διάβασε το πρόβλημα που είχαν στην περιφέρεια οι Ξεφτιλάιζερς, τους έδιναν τα μακρινά σουτ και έτρεχαν όταν τους δινοταν η ευκαιρία, με αποτέλεσμα να φύγουν μπροστά με διψηφια διαφορά στο ημίχρονο. Τσίτσος και Γεωργόπουλος έβαλαν από ένα καλάθι για το 12-7, σε 12-8 μείωσε ο Καρατζάς, 15-8 από τον Χαραλαμπόπουλο και 15-13 με ένα τρίποντο του Λεκού και δύο βολές του Καρατζά. Καλάθι ξανά από τον Τσίτσο για το 17-13, απάντηση με 0-7 οι Λεκός και Καρατζάς για το 17-20 και 19-20 από τον Χαραλαμπόπουλο. Σε εκείνο το σημείο η Partouzan έκανε ένα ξέσπασμα με σερί 0-9 των Καρατζά, Καραδήμα και Παυλόπουλο για να πάρει προβάδισμα στο ημίχρονο με 19-29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ξεφτιλάιζερς βρήκαν τρόπο να σταματήσουν τα εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό που τους “πόνεσαν” στην δεύτερη περίοδο, όμως το επιθετικό πρόβλημα συνεχίστηκε με αποτέλεσμα η διαφορά να συνεχίζει να κυμαίνεται κοντά στους 10 πόντους. Ο Τσάπαλος μείωσε σε 21-29, 21-31 από τον Τσαπλέ, 25-31 οι Γεωργόπουλος και Τσάπαλος, 25-35 οι Ρηγανάκος και Καρατζάς και 27-35 από τον Χαραλαμπόπουλο. Ο Λεκός έβαλε ξανά μπροστά με 10 την Partouzan, σε 32-37 μείωσαν οι Τσίτσος και Τσάπαλος και η Partouzan απάντησε με ένα καλάθι του Ρηγανάκου και ένα του Καρατζά για το τελικό 32-41 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Partouzan συνέχισε την πολύ καλή διαχείριση του προβαδίσματος της, με αποτέλεσμα η νίκη να έρθει χωρίς άγχος στο τέλος. Ο Χαραλαμπόπουλος μείωσε σε 34-41, 34-46 από τους Τσαπλέ και Λεκό, 36-46 ο Τσίτσος και 36-51 με ένα καλάθι του Τσαπλέ και ένα τρίποντο του Καραδήμα. Καλάθι από τον Καζά για το 38-51, 38-54 από τον Λεκό, 0-7 οι Τσίτσος και Χαραλαμπόπουλος για το 45-54 και καλάθι από τον Λεκό για να σημειωθεί το τελικό 45-56 του αγώνα.

Για την Partouzan, πέρα από τον Λεκό, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Καρατζάς και Καραδήμας. Για τους Ξεφτιλάιζερς ξεχώρισε η απόδοση του Τσίτσου, του Τσάπαλου και του Χαραλαμπόπουλου.