0%
0%
0%

Οι ΟΜΕΚΟ κέρδισαν την Αρβάλα με 60-56 για να ανέβουν στο 3-1 στον όμιλο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 7-0 για τους νικητές από τον Προκοπιου, τον Χροναιο και τον Πολιτη, για να απαντήσουν ο Μονοκρουσος με τον Αγγελη για το 7-6. Ο Προκοπιου με τον Χροναιο έφεραν την ομάδα τους στο 14-6, για να σκοράρει πάλι ο Προκοπίου αμέσως μετά και με τον Πικουνη να γράψουν το 20-8. Ο Αγγελης μείωσε σε 20-11 στο 2ο δεκάλεπτο και ο Μονοκρουσος έφερε το ματς στο 22-15. Ο Πολιτης απάντησε, με τον Πετροχειλο να γράφει το 24-17. Ο Χροναιος ανέβασε τη διαφορά στους 10 πόντους, με τον Κιγκα να γράφει το 33-20, για να κλείσει το ημίχρονο από Θεοδωρακόπουλο και Προκοπιου στο 35-23. Στην επανάληψη ο Θεοδωρακόπουλος μείωσε σε 35-26, με τον Πικουνη να απαντά. Ο Θεοδωρακόπουλος σκόραρε ξανά, με τον Πικουνη να φέρνει το ματς στο 42-28 και τον Θεοδωρακόπουλο να απαντά και πάλι για το 44-34. Ο Κιγκας έγραψε το 48-34, με το δεκάλεπτο να κλείνει από Μονοκρουσο και Θεοδωρακόπουλο στο 48-39. Στην 4η περίοδο ο Θεοδωρακόπουλος μείωσε σε 50-42, με τον Χροναιο να απαντά. Ο Αγγελης έφερε το ματς στους 7 πόντους, με τον Θεοδωρακόπουλο να σκοράρει για το 53-47 και το 54-49 λίγο μετά. Ο Προκοπιου απάντησε, με τον Θεοδωρακόπουλο και τον Αγγελη να γράφουν το 56-54 αλλά τους ΟΜΕΚΟ να πηγαίνουν στο 59-54 με τρίποντο του Προκοπίου. Ο Αγγελης σκόραρε για το 59-56, με το ματς να κλείνει από μία βολή του Χροναίου στο 60-56.

Τα λάθη ήταν 13-17 στο ματς, τα κλεψίματα 5-9 και οι ασίστ 13-8. Στα ριμπάουντ η Αρβάλα είχε τον πρώτο λόγο, 41-46 με 8-11 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/15 τρίποντα και την Αρβάλα 4/20. Στα δίποντα η Αρβάλα είχε 36% και οι ΟΜΕΚΟ 36% επίσης.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Προκοπιου είχε 18 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Χροναιος 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο πικουνης 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Πολιτης 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Κιγκας 7 πόντους, 10 ριμπάουντ. Για την Αρβαλα ο Θεοδωρακόπουλος είχε 25 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Αγγελης 15 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Μονοκρουσος 11 πόντους, 7 ριμπάουντ.