16.7%
62.5%
46.0%
17.6%

Οι Μυρμιδόνες κέρδισαν με 65-41 τους Πασατέμπο Kings για να φτάσουν στο 7-1 στη βαθμολογία και να συνεχίσουν σε τροχιά κορυφής. Το ματς άνοιξε μετά το 14-12 με ένα 16-2 για τους νικητές, που έφτασαν ως και τους 31 πόντους στο 2ο ημίχρονο με ένα 15-0 εκεί, με τον Παπαντωνίου, τον Βερεντζιώτη και τον Χουλιάρα να πρωταγωνιστούν.

Το ματς ξεκίνησε με τον Γρηγορακάκη να σκοράρει, για να απαντήσουν Γιοβάνης και Παπαντωνίου. Ο Παπαϊωάννου έφερε τον αγώνα στο 4-4, με τους Μυρμιδόνες να γράφουν ένα 6-0 με Τσουράπη και Βερεντζιώτη για το 10-4. Ο Γρηγορακάκης απάντησε με τον Βερεντζιώτη να σκοράρει για το 12-6 και τον Βλάχο να απαντά. Τσουράπης και Παπαϊωάννου έφεραν τον αγώνα στο 14-12, για να κλείσει η περίοδος από Χουλιάρα και Μάνο στο 18-12 για τους Μυρμιδόνες.

Το σερί τους συνεχίστηκε και στο 2ο δεκάλεπτο για να φτάσει το 12-0 με τον Μάνο, τον Αργαλιά και τον Παπαντωνίου να σκοράρουν ως το 26-12, για να απαντήσει ο Λάγιος. Ο Αργαλιάς με τον Παπαντωνίου έγραψαν το 30-14 με ένα 16-2 σερί για τους Μυρμιδόνες, για να μειώσει ο Δεδούσης, αλλά να κλείσει το ημίχρονο από Τσουράπη και Παπαντωνίου στο 34-16.

Στην επανάληψη ο Παπαϊωάννου με βολές έφερε το ματς στο 34-18, αλλά ένα 15-0 για τους Μυρμιδόνες ανέβασε πολύ τη διαφορά, ο Παπαντωνίου με τον Βερεντζιώτη και τον Τσουράπη σκόραραν ως το 49-18 της ομάδας τους. Ο Βλάχος με τον Λάγιο μείωσαν σε 49-22, για να κλείσει στο 51-22 την 3η περίοδο ο Παπαντωνίου με βολές.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Αργαλιάς σκόραρε για το 53-22 με βολές, με τον Παπαϊωάννου να απαντά με 5 πόντους για το 53-27. Ο Χουλιάρας έβαλε τρίποντο, ο Κοτζιάς απάντησε για το 56-30, με τον Βερεντζιώτη και τον Αργαλιά να γράφουντ ο 60-30. Ένα 0-11 από τους Πασατέμπο Kings με τον Βλάχο, τον Λάγιο, τον Μυριτζή και τον Γρηγορακάκη έφερε το ματς στο 60-41, για να κλείσει ο αγώνας με τρίποντο του Βερεντζιώτη και καλάθι του Χουλιάρα στο 65-41.

Για τους νικητές ο Παπαντωνίου είχε 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Χουλιάρας 7 πόντους, 10 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Βερεντζιώτης 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Τσουράπης 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Αργαλιάς 8 πόντους, 8 ριμπάουντ. Για τους Πασατέμπο Kingsο Παπαϊωάννου είχε 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Βλάχος 10 πόντους, 2 κλεψίματα, ο Γρηγορακάκης 6 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα.