0%
0%
0%
0%

Οι Red Hot Chili Hoopers κέρδισαν τους Lazers B.C. με 68-58 για να πάνε στο 6-1 στον όμιλο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 10-2 για τους νικητές από τον Κυπριανιδη, τον Φραγκογιαννη και τον Στολη, για να απαντήσει ο Γιαννοπουλος για το 10-4 και να φέρουν Κυπριανιδης και Παπαδημητρακης το ματς στο 13-7. Ο Βαγγελης σκόραρε για το 18-7, με τον Φραγκογιαννη και τον 14 να γράφουν το 22-7, πριν κλείσει η περίοδος από τον Κυπριανιδη στο 24-7. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Καλαμπακος μείωσε σε 24-13, με τον Σακλαριδη και τον Μακρη να απαντούν για το 29-13. Ο Καλαμπακος με τον Αθανασόπουλο σκόραραν για το 29-18, με τον Σακλαριδη να φέρνει το ματς στο 32-18 και τον Μπογεα με τον Κυπριανιδη να σκοράρουν για το 41-20. Το ημίχρονο έκλεισε στο 41-24, με τον Τριχια και τον Βαγγελη να γράφουν το 47-24 στην 3η περίοδο. Ο Γιαννοπουλος έγραψε το 47-36, με τον Στολη να απαντά. Γιαννοπουλος και Παπαδημητράκης σκόραραν για το 49-31, με τον Σακλαριδη να φέρνει το ματς στο 55-33, πριν ο Καλαμπακος κλείσει το δεκάλεπτο στο 55-36. Στην 4η περίοδο ο Καλαμπακος με τον Γιαννοπουλο έγραψαν το 55-40 και το 56-42, για να απαντήσει ο Στολης. Ο Καλαμπακος μείωσε σε 58-53 με 0-11 για την ομάδα του, για να διακόψει το σερί ο Μακρης. Ο Κουκουλας ήταν που έφερε το ματς στο 60-56, με τον Σακλαριδη και τον Μακρη να απαντούν για το 64-56 και τον Βαγγελη να γράφει το 68-56, πριν κλείσει το ματς από τον Κουκουλα στο 68-58.

Τα λάθη ήταν 18-16 στο ματς, τα κλεψίματα 8-9 και οι ασίστ 17-9. Στα ριμπάουντ οι Red Hot Chili Hoopers είχαν τον πρώτο λόγο, 45-40 με 11-12 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 10/34 τρίποντα και τους Lazers B.C. 8/32. Στα δίποντα οι Red Hot Chili Hoopers είχαν 46% και οι Lazers B.C. 33%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Κυπριανιδης είχε 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Σακλαριδης 14 πόντους, ο Βαγγελης 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Lazers B.C. ο Καλαμπακος είχε 30 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Γιαννοπουλος 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κουκουλας 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ.