0%
0%
0%
0%

Οι Τριπόντιοι κέρδισαν με 61-47 τους Πασατέμπο Kings για να πάνε στο 3-0 στον όμιλο με τον Καραδήμο να γράφει ένα εκπληκτικό ματς, 28 πόντοι, 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα, 1 λάθος σε 35 λεπτά!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλάθια του Γρηγορακακη για τους Πασατέμπο Kings, για να απαντήσουν ο Καλεμης με τον Τσαφαντακη. Ο Μπακας έφερε το ματς στο 8-8, για να σκοράρει ο Καραδημας για το 13-8 και το 15-11 μετά την απάντηση του Κορνελακη. Ο Κορνελακης μείωσε και σε 15-13, για να κλείσει ο Παντελεος το δεκάλεπτο στο 17-13 και να γράψει ο Τζανετακος το 19-13 στη 2η περίοδο. Ο Ζιωγος με τον Γρηγορακακη σκόραραν για το 19-17, με τον Καραδημα και τον Καλεμη να απαντούν με ένα 11-0 ως το 30-17. Ο Τραχανης έγραψε το 32-18 λίγο μετά, με τον Καραδημα και τον Φαλελακη να σκοράρουν για το 35-20, για να κλείσει ο Μυριτζης το ημίχρονο στο 35-22. Στην επανάληψη ο Μπακας μείωσε σε 35-25, με τον Καραδημα και τον Τζανετακο να απαντούν για το 41-25. Ο Κορνελακης έφερε το ματς στο 41-29, για να κλείσει ο Καραδημας την 3η περίοδο στο 45-29 και να γράψει ο Παντελεος το 47-29 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Κορνελακης μείωσε σε 47-32, με τον Τσαφαντακη και τον Καλεμη να απαντούν για το 53-34 και το 55-36. Ο Καζης έφερε το ματς στο 55-41, με τον Παντελεο και τον Καραδημα να γράφουν το 61-41, για να κλείσει ο αγώνας από τον Γρηγορακακη στο 61-47.

Τα λάθη ήταν 12-13 στο ματς, τα κλεψίματα 14-11 και οι ασίστ 12-11. Στα ριμπάουντ οι Τριπόντιοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο, 54-31 με 20-3 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/21 τρίποντα και τους Πασατέμπο Kings 2/15. Στα δίποντα οι Τριπόντιοι είχαν 35% και οι Πασατέμπο Kings 43%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καραδημας είχε 28 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Καλεμης 8 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Τζανετακος 7 πόντους. Για τους Πασατέμπο Kings ο Μπακας είχε 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Γρηγορακακης 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κορνελακης 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ.