27.3%
26.7%
45.2%
14.7%

Οι Πασατεμπο Kings με ανατροπή στο τέταρτο δεκάλεπτο κέρδισαν με 51-47 τους Athens Supergrungers.Οι ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο χωρίς να μπορέσει κάποια ομάδα να χτίσει κάποια διαφορά, με τις λεπτομέρειες να κρίνουν τον νικητή.MVP του αγώνα ο Παπαϊωάννου με 12 πόντους,8 ριμπάουντ ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Γρηγορακάκης σκόραρε το από το high post για το 2-0 .Ο Θεοδώρου με τρίποντο και λει-απ για το 2-5 για τους Athens Supergrungers.Με λει-απ ο Μπάκας και ο Παπαϊωάννου για το 6-5 για τους Πασατεμπο Kings .Ο Τσίπρας με τρίποντο και 1/2 βολές για το 6-9.Με τρίποντο ισοφάρισε 9-9 ο Παπαϊωάννου .Ο Ντζιλέπης και Τσίπρας με σουτ για το 9-13.Με τρίποντο ο Παπαϊωάννου για το 12-13.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 12-17 με καλάθι ο Τσίπρας και με φόλοου ο Θεοδώρου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καραχάλιος σκόραρε το 14-17 για τους Πασατεμπο Kings.Με τρίποντο ο Κούρτης το σκορ έγινε 14-20 για τους Athens Supergrungers.Καραχάλιος και Γρηγορακάκης σκόραραν το 18-20.Απάντησε ο θεοδώρου με λει-απ για το 18-22.Ο Καραχάλιος με 1/2 βολές για το 19-22.Με σουτ ο Χατζησωκράτης έκανε το 19-24.Με 2/2 βολές ο Μπάκας και ο Παπαϊωάννου για το 23-24. Ο Κατσαμπάνης με σουτ έκανε το 23-26.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καραχάλιος για το 25-26.Ο Τσίπρας με 1/2 βολές για το 25-27 και το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 27-27 με κλέψιμο και λει-απ ο Μπάκας.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Γρηγορακάκης με σουτ με 1/2 βολές ο Μπάκας και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Καραχάλιος για το 32-27 για τους Πασατεμπο Kings.Ισοφάρισαν οι Athens Supergrungers 32-32 ο Θεοδώρου με σουτ,1/2 βολές ο Χατζησωκράτης και με λει-απ ο Θεοδώρου.Ο Καραχάλιος με 1/2 βολές και ο Παπαϊωάννου με σουτ για το 35-32.Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-36  με σουτ ο Κούρτης και με λέι-απ ο Χατζησωκράτης .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο με 1/2 βολές ο Κατσαμπάνης για το 35-37 για τους Athens Supergrungers.Με σερί 8-0 οι Πασατεμπο Kings πέρασαν μπροστά  43-37 με καλάθι ο Θεοδώρου ,με 4 πόντους ο Γρηγορακάκης και με σουτ ο Ραπτόπουλος .Με σουτ ο Χατζησωκράτης και με τρίποντο ο Ντζιλέπης μείωσαν σε 43-42.Απάντησε με τρίποντο ο Βλάχος και με λει-απ ο Καραχάλιος με 48-42.Τρίποντο ο Ντζιλέπης  και με λει-απ ο Αϊβαλιώτης  για το 48-47 (1:20).  Ο Μπάκας με 2/2 βολές το 50-47 (0:23) .Άστοχο τρίποντο για τους Athens και με 1/2 βολές ο Παπαϊωάννου το 51-47 (0:11) που ήταν και το τελικό σκορ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μπάκας με 12 πόντους,5 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Καραχάλιος με 12 πόντους ,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Τσίπρας με 9 πόντους ,11 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα, ο Χατζησωκράτης με 7 πόντους ,6 ριμπάουντ,2 ασίστ και 7 κοψίματα και ο Θεοδώρου με 13 πόντους,7 ριμπάουντ και 1 ασίστ.