0%
0%
0%
0%

Οι Πασατέμπο Kings κέρδισαν τους Desperado με 49-54 με το ματς να κρίνεται στην 4η περίοδο όπου οι δυο ομάδες ήταν ισόπαλες στα μισά. Οι Πασατέμπο Kings βγήκαν στον αφρό παρά το τρίποντο των Desperado στα 20 δευτερόλεπτα που μείωσε σε 49-52, αφού ο Καζης με βολές έγραψε το τελικό αποτέλεσμα στα 3 δευτερόλεπτα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε κλειστό, 4-4 και 6-6, με τον Κρασα να γράφει το 8-8 για να απαντήσουν οι Desperado για το 13-8 στο δεκάλεπτο με τον Μαρκοπουλιωτη και τον Πουσπουρικα. Στη 2η περίοδο ο Βαβιζος με τον Σεφερη έφεραν τον αγώνα στο 18-8 για την ομάδα τους, που έμεινε μπροστά με διψήφια διαφορά ως το ημίχρονο, αφού ο Βαβιζος έγραψε και το 20-10, με τον Γρηγορακακη να απαντά και τον Μπακα να μειώνει σε 23-15, αλλά το πρώτο μέρος να κλείνει στο 25-15. Στην επανάληψη η διαφορά ανέβηκε κι άλλο, μετά το 25-17 από τον Καζη, οι Desperado πήγαν στο 29-17 με βολές. Οι Πασατέμπο Kings αντέδρασαν και με τον Κρασα, τον Μυριτζη Μ. και τον Καζη μείωσαν σε 29-24, για να απαντήσουν και πάλι οι Desperado με τον Σεφέρη για το 32-24. Ο Ζιωγος με τον Καζη σκόραραν για το 34-29, με τον Κορνελακη να μειώνει σε 36-32 και την περίοδο να κλείνει στο 39-35. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Καζης με τον Μπάκα έφεραν το ματς στο σουτ, για να σκοράρει τρίποντο ο Κρασας για το 42-42. Οι Desperado έμειναν μπροστά με τον Πουσπουρικα για το 44-42, αλλά ο Μυριτζης Σ. και ο Ζιωγος σκόραραν για το 44-46, με τον Καζη να γράφει το 44-48. Ο Πουσπουρικας μείωσε στους 2, με τον Μυριτζη Σ. να απαντά στα 45 δευτερόλεπτα για το 46-50. Με 2/2 βολές από τον Μπακα οι Πασατέμπο Kings πήγαν στο 46-52 στα 27 δευτερόλεπτα για να απαντήσει ο Σεφέρης με τρίποντο, 49-52 στα 20 δευτερόλεπτα. Όμως, ο Καζης είχε τον τελευταίο λόγο, 49-54 με 2/2 βολές για τη νίκη της ομάδας του.

Τα λάθη ήταν 10-16 στο ματς, τα κλεψίματα 11-7 και οι ασίστ 13-13. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν ισορροπημένη, 29-29 με 5-9 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/14 τρίποντα και τους Desperado 3/17. Στα δίποντα οι Desperado είχαν 44% και οι Πασατέμπο Kings 41%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καζης είχε 17 πόντους, ο Μπακας 9 πόντους,2 κλεψίματα. Για τους Desperado ο Σεφερης είχε 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Μαρκοπουλιωτης 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Σαλημενος 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Πουσπουρικας 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα.