45.5%
76.9%
29.8%
3.8%

Με ένα ξέσπασμα στη τρίτη περίοδο οι Πασατέμπο Kings άνοιξαν τη διαφορά και έφτασαν στην άνετη νίκη κόντρα στους KMC B.C. με 41-55. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Γρηγορακάκης με 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στην πρώτη περίοδο οι KMC έκαναν πολύ δυνατό ξεκίνημα, αλλά οι Πασατέμπο κατάφεραν και μάζεψαν την κατάσταση πριν τελειώσει το δεκάλεπτο. Με ένα 4-0 από Δαρνάκα και Σπανό ξεκίνησε το ματς. Ο Μπάκας έβαλε μια βολή για το 4-1 και ακολούθησε ακόμη ένα 4-0 από Σπανό και Δαρνάκα για το 8-1. Σε 8-3 μείωσε ο Μπάκας, με τον Σπανό να απαντάει και να γράφει το 10-3. Το 10-6 έγινε από τον Οικονομόπουλο και ξανά ο Σπανός έγραψε καλάθι για το 12-6. Ένα 0-5 ακολούθησε από Γρηγορακάκη και Οικονομόπουλο για το τελικό 12-11 της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο οι KMC προσπαθούσαν να ξεφύγουν, όμως οι Πασατέμπο είχαν λύσεις και κρατούσαν το ματς στα μέτρα τους. Αντώνης Σάνδυλος και Γιωτάκης έγραψαν το 16-11. Ο Γρηγορακάκης μείωσε σε 16-13, αλλά οι Γιωτάκης απάντησε για το 18-13. Σε 18-15 μείωσε ο Βλάχος, αλλά οι Γιωτάκης και Σπανός έδωσαν πάλι μια καλή διαφορά στην ομάδα τους σημειώνοντας το 21-15. Σε εκείνο το σημείο οι Πασατέμπο έτρεξαν ένα 0-7 με τους Γρηγορακάκη και Μπάκα και πήραν προβάδισμα για πρώτη φορά στο ματς με 21-22. Το τελικό 23-22 του ημιχρόνου το έγραψε ο Γρανισιώτης.

Στην τρίτη περίοδο οι Πασατέμπο, με μπροσταρη τον Παπαϊωάννου έτρεξαν ένα καλό σερί και πήραν μια διαφορά η οποία τους έδωσε αέρα και άνεση. Με 0-15 ξεκίνησαν το δεκάλεπτο οι Πασατέμπο, παίρνοντας σκορ από Παπαϊωάννου, Μπάκα και Βλάχο για το 23-37. Οι KMC απάντησαν με ένα 7-0 από τον Σπανό για το 30-37, όμως οι Πασατέμπο έκαναν ακόμη ένα 4-0 ως το τέλος της περιόδου και πήραν ξανά διψηφια διαφορά με το 30-41.

Στην τελευταία περίοδο του αγώνα η διαφορά δεν έπεσε ποτέ σε μονοψηφιο από τους KMC, με αποτέλεσμα οι Πασατέμπο να φτάσουν άνετα ως τη νίκη. Το 30-43 έκανε ο Μπάκας, με τον Σπανό να απαντάει σε 32-43. Άλλοι 3 πόντοι από τον Μπάκα για το 32-46, για να ακολουθήσουν και τρεις πόντοι από τους KMC για το 35-46. 35-47 από τον Οικονομόπουλο μς μια βολή και 37-47 από τον Σάνδυλο. Ένα 0-4 από Γρηγορακάκη και Οικονομόπουλο για το 37-51, με τον Σπανό να μειώνει σε 39-51 και τους Μπάκα και Γρηγορακάκη να κάνουν άλλο ένα 0-4 για το 39-55. Το τελικό 41-55 του αγώνα το έγραψε ο Γιωτάκης.

Πέρα από τον Γρηγορακάκη, σημαντική συνεισφορά στο ματς είχαν και οι Οικονομόπουλος, Μπάκας και Παπαϊωάννου. Για τους KMC μητσαρα έκανε ο Σπανός.