0%
0%
0%
0%

Οι Ρούκουνες κέρδισαν με 51-58 τους Coffeewaukee Bugs για να ανέβουν στο 3-4 στον όμιλο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλάθι και φάουλ από τον Καπερονη, για να απαντήσει ο Σιματος. Ο Καπερονης έφερε την ομάδα του στο 5-3, με τον Σιματο και πάλι να γράφει το 5-7, για να ισοφαρίσει ο Γεωργινης. Ο Μαρκακης σκόραρε για το 7-10, με τον Κουμπουρα να γράφει το 7-12, πριν κλείσει από τον Πετρελη το δεκάλεπτο στο 9-12. Στη 2η περίοδο ο Πετρελης μείωσε σε 11-12, με τον Λασπα, τον Κουμπουρα και τον Σιματο να απαντούν με 0-10 σερί για το 11-22. Ο Πετρελης διέκοψε το σερί, με τον Τσαμπανογλου να μειώνει σε 15-22. Ο Κουμπουρας σκόραρε για το 15-25, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Καπερονη στο 17-25. Στην επανάληψη ο Πανοπουλος σκόραρε για το 17-28, με τον Κατσοχειρακη να απαντά. Ο ίδιος έφερε το ματς στο 21-30, με τον Κουμπουρα να σκοράρει για το 24-33 μετά το τρίποντο του Πανοπουλου. Ο Σιματος έφερε το ματς στο 24-37 και ο Λασπας έγραψε το 26-41 λίγο μετά. Ο Κατσοχειρακης με τον Μεξη μείωσαν σε 31-41, με τον Καφε να φέρει το ματς στο 33-41. Ο Σιματος απάντησε για το 33-44, με τον Καπερονη να σκοράρει και πάλι και τον Τσαμπανογλου να γράφει το 37-44 στο 30ο λεπτό. Στην 4η περίοδο ο Τσαμπανογλου έφερε το ματς στο 42-46, με τον Κουμπουρα να κρατά την ομάδα του μπροστά. Ο Πριτσιωλας σκόραρε για το 44-48, με τον Λασπα και τον Βριακο να απαντούν, 44-52. Ο Καπερονης με τον Κατσοχειρακη μείωσαν και πάλι, 48-52, για να απαντήσουν Λασπας και Σιματος, 48-56 και να κλείσει το ματς από τον Πετρελη και τον Σιματο στο 51-58.

Τα λάθη ήταν 12-16 στο ματς, τα κλεψίματα 14-7 και οι ασίστ 9-10. Στα ριμπάουντ οι Ρούκουνες είχαν τον έλεγχο, 49-59 με 16-16 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/17 τρίποντα και τους Coffeewaukee Bugs 4/28. Στα δίποντα οι Coffeewaukee Bugs είχαν 29% και οι Ρούκουνες 38%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σιματος είχε 17 πόντους, 21 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Λασπας 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Κουμπουρας 11 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 τάπες. Για τους Coffeewaukee Bugs ο Τσαμπανογλου είχε 10 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καπερονης 9 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Κατσοχειρακης 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Πετρελης 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα.