0%
0%
0%
0%

Οι Red-dicolo κέρδισαν τους Ρούκουνες με 56-66, με το ματς να ξεκινά καλύτερα για τους νικητές που προηγήθηκαν με 9-12 στο δεκάλεπτο. Η 2η περίοδος ανήκε στους Ρούκουνες, που κατάφεραν να προσπεράσουν με 31-29 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι Ρούκουνες πήγαν στο 33-31 και το 35-33 με τον Γανελη, για να απαντήσουν οι Red-dicolo για το 38-39 με τον Στυλιανο. Ξανά μπροστά οι Ρούκουνες, 40-39, με τον Ανδρουτσοπουλο και τον Κρικα Κ. να σκοράρουν για το 40-43, αλλά τον Μοντι και τον Πανόπουλο να έρχονται για το 44-43 του 30ου λεπτού. Στην 4η περίοδο ο Λαουρδεκης με τον Κρικα Απ. έφεραν τους Red-dicolo στο 44-52 για να σκοράρει ο Κρικας Κ. για το 44-55. Ο Αντωνατος απάντησε, με τον Κλαμιωτη να σκοράρει για το 48-59 της ομάδας του. Ο Σιματος έφερε το ματς στο 51-60 και το 56-61, αλλά ο Κρικας Κ. με τον Κλαμιωτη έκλεισαν την αναμέτρηση στο 56-66.

Τα λάθη ήταν 18-25 στο ματς, τα κλεψίματα 10-13 και οι ασίστ 7-15. Στα ριμπάουντ οι Red-dicolo είχαν τον πρώτο λόγο, 29-40 με 6-8 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/16 τρίποντα και τους Ρούκουνες 6/12. Στα δίποντα οι Red-dicolo είχαν 42% και οι Ρούκουνες 32%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Κρικας Απ. είχε 20 πόντους, 5 ασίστ, ο Κρικας Κ. 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Στυλιανος 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Κλαμιωτης 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Κρικας Αλ. 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 τάπες. Για τους Ρούκουνες ο Κουμπουρας είχε 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Μοντι 10 πόντους, 4 κλεψίματα, ο Σιματος 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Κωνστας 7 πόντους, 6 ριμπάουντ.