0%
0%
0%
0%

Ο Άφοβος κέρδισε τους Ρούκουνες με 64-68 για να ανέβει στο 5-1 και να συνεχίσει πρώτος στη μάχη για το Α1 στον όμιλο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 3-6 για τους νικητές από τον Κλαγκο και τον Καρουτα, για να σκοράρει ο Τσικολας για το 5-10 και να φέρουν ο Καρουτας με τον Καραλη το ματς στο 5-16 λίγο μετά. Ο Φωτόπουλος απάντησε, με τον Τραïφορο να γράφει το 7-18 και τον Καραντζουνη το 9-20, πριν κλείσει ο Παπαδακης το δεκάλεπτο στο 11-20. Στη 2η περίοδο ο Παπαδακης μείωσε σε 13-20, με τον Μπκριτς να σκοράρει για το 16-22. Ο Τσικολας απάντησε, με τον Γωγακη να σκοράρει για το 18-28. Με τον Μπεμπελο οι Ρούκουνες μείωσαν σε 21-28, για να τους φέρει ο Αντωνατος στο 24-30 και ο Κωνστας στο 28-32. Ο Μπρκιτς ήταν που σκόραρε για το 32-34, με τον Άφοβο να μένει μπροστά με τον Καραντζουνη, για να κλείσει το ημίχρονο ο Τεντομας στο 34-37. Στην επανάληψη ο Τσικολας με τον Καραντζουνη έφεραν την ομάδα τους στο 34-41, για να απαντήσει ο Κουμπουρας για το 38-43. Ο Καραλης με τον Καρουτα έγραψαν το 40-50 για τον Άφοβο, με τον Καραντζουνη να σκοράρει για το 42-52, πριν κλείσουν το 3ο δεκάλεπτο Αντωνατος με τον Μπρκιτς στο 47-52. Στην 4η περίοδο ο Καραντζουνης με τον Γωγακη σκόραραν για το 47-58 του Άφοβου, με τον Αντωνατο και τον Μπρκιτς να απαντούν για το 52-58 και το 54-60. Ο Λορανδος με τον Καρουτα έφεραν τον Άφοβο στο 55-64, για να μειώσει ο Αντωνατος στο 59-65. Ο Μπρκιτς έφερε το ματς στο 61-66, με τον Λορανδο να απαντά για το 61-68, πριν κλείσει ο Αντωνατος τον αγώνα στο 64-68.

Τα λάθη ήταν 13-16 στο ματς, τα κλεψίματα 11-12 και οι ασίστ 17-18. Στα ριμπάουντ ο Άφοβος είχε τον έλεγχο, 28-43 με 11-17 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 1/14 τρίποντα και τους Ρούκουνες 7/18. Στα δίποντα ο Άφοβος είχε 60% και οι Ρούκουνες 37%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καραντζουνης είχε 18 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Καρουτας 13 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Τσικολας 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Γωγακης 8 πόντους, 2 κλεψίματα. Για τους Ρούκουνες ο Αντωνατος είχε 16 πόντους, 3 ασίστ, ο Μπρκιτς 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Παπαδακης 8 πόντους, 4 ασίστ.