30.4%
50.0%
40.0%
25.0%

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Τραυλό να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τους Ball Busters να μπαίνουν στο ματς με ένα σερί 2-9, ύστερα από 4 πόντους του Δήμου, τρίποντο του Σουλτάτου και δίποντο του Βλάχου, για να πάρουν και το προβάδισμα με το σκορ στο 4-9 του παιχνιδιού. Με δίποντο του Τραυλού και τρίποντο του Νινιού, οι Ρούκουnes θα ισοφαρίσουν στο 9-9, ενώ ένα ακόμα σερί των Ball Busters (2-8), από 2 τρίποντα του Σουλτάτου και δίποντο του Σάββα, θα τους δώσει έναν αέρα 6 πόντων με το σκορ στο 11-17, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο, σφράγισε με δίποντο ο Αλεξίου στη ρακέτα, για να μειώσει στους 4 πόντους και το 13-17 της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Ball Busters με δίποντο του Λάγιου Ν. και τρίποντο του Δήμου, θα ξεφύγουν στο +9 για το 13-22, οι Ρούκουnes με 10 σερί πόντους από 2 τρίποντα του Ασβεστά και 2 δίποντα των Αλεξίου και Νεαμονιτό θα πάρουν το προβάδισμα με το σκορ στο 23-22, όμως οι Ball Busters απάντησαν με 5 πόντους του Σάββα και 2 του Βλάχου για το 23-29 της αναμέτρησης. Εκεί, ο Νεαμονιτός με 2/2 βολές και ο Κουρεντζής με όμορφο floater από την base line έγραψαν το 27-29, ενώ το πρώτο ημίχρονο, σφράγισαν με δίποντο ο Λάγιος Ν. και 3/3 βολές οι Καλαμπαλάκας και Σουλτάτος για το 27-34 της ανάπαυλας των Ball Busters.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι Ρούκουnes θα μπουν πολύ δυναμικά και θα πάρουν τα ηνία του παιχνιδιού, ύστερα από 4 πόντους του Μουρίκη, 3 του Αλεξίου και τρίποντο του Νινιού για το 10-0 σερί και το σκορ να διαμορφώνεται στο 37-34 για την ομάδα του Πανόπουλου. Εκεί, οι Ball Busters απάντησαν με δίποντο στο ζωγραφιστό από τον Λάγιο Ν. και μείωσαν στο 37-36, ο Τραυλός με δύσκολο δίποντο μέσης απόστασης έκανε το 39-36, ενώ ένα νέο καλάθι από τον Νίκο Λάγιο, μείωσε εκ νέου στον πόντο και το 39-38 του ματς. Στη συνέχεια, οι Ρούκουnes με βολή του Αλεξίου και γκολ-φάουλ του Κουρεντζή θα κάνουν το 43-38, ο Σουλτάτους με τρίποντο θα μειώσει στο 43-41, ενώ ο Νινιός με δικό του καλάθι, απάντησε και έκανε έτσι το 45-41 της αναμέτρησης. Ένα δίποντο αυτή τη φορά για του Σουλτάτο θα μειώσει στην κατοχή και πάλι για το 45-43, ο Αλεξίου με ακόμα ένα δίποντο θα κάνει το 47-43, ενώ ο Λάγιος Δ. με τον ίδιο τρόπο, θα γράψει το 47-45 του ματς. Το τρίτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσουν οι Ρούκουnes με ένα σερί 7-0 από γκολ-φάουλ του Αλεξίου και 2 δίποντα του Νεαμονιτού για να διαμορφώσουν έτσι το 54-45 της περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Ball Busters θα μειώσουν στους 7 πόντους με δίποντο από τον Λάγιο Ν. για το 54-47, ο Πανόπουλος με τρίποντο θα στείλει τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό για πρώτη φορά στο ματς με το σκορ στο 57-47, ενώ ο Δήμου με βολή θα μειώσει τη διαφορά στους 9 και το 57-48. Στη συνέχεια, ένα νέο τρίποντο από τον Πανόπουλο και 3 δίποντα των Μουρίκη, Τραυλό και Νεαμονιτό θα γράψουν το 66-48 των Ρούκουnes, ο Σουλτάτος με τρίποντο μείωσε στους 15 και το 66-51, ενώ ο Νεαμονιτός απάντησε άμεσα με τον ίδιο τρόπο για να γράψει έτσι το 69-51 των Ρούκουnes. Εκεί, 3 βολές των Λάγιο Δ. και Βλάχο θα μειώσουν στο 69-54, ο Ασβεστάς με δίποντο θα κάνει το 71-54, ενώ ο Σουλτάτος και ο Λάγιος Ν. με 2 δικά τους δίποντα θα σφραγίσουν το ματς στο τελικό 71-58.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Κώστας Νεαμονιτός ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 15 πόντους, με 5 ριμπάουντ, μοίρασε 3 ασίστ, κλέβοντας 3 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, ενώ μοίρασε και 1 τάπα, συγκεντρώνοντας έτσι 22 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Ρούκουnes ξεχώρισε επιπλέον ο Αλεξίου, με τον Τραυλό να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Ball Busters σε καλή μέρα βρέθηκε ο Λάγιος Ν. και ο Σουλτάτος.