20.0%
42.9%
31.7%
12.5%

Σε ένα τρομερό ματς που έμελλε να κριθεί στην τελευταία επίθεση, η Remal Madri ήταν εκείνη που ανέτρεψε το εις βάρος της -4 με λιγότερο από ένα λεπτό να μένει, με αποτέλεσμα να παίρνει το ροζ φύλλο του αγώνα κόντρα στους Ρούκουνες με 53-55. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Στέλιος Γαρυφάλλου με 12 πόντους, 27 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 4 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σγαρδέλης άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο για τους Ρούκουνες, ο Αθανασιάδης μείωσε σε 3-2 για την Remal Madri, 8-2 οι Ρούκουνες με 6 συνεχόμενους πόντους του Μουρίκη, 8-4 από τον Γαρυφάλλου, 10-4 με απάντηση του Νινού, 10-8 ξανά με πόντους του Γαρυφάλλου, 12-8 ο Κουρεντζής και απάντηση από μέση απόσταση ο Χατζηιγνατίου για το τελικό 12-10 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Διαμαντόπουλος ισοφάρισε για την Remal Madri σε 12-12, ο Φίλης απάντησε για το 14-12, 14-14 με βολές του Διαμαντόπουλου, 15-14 από τον Μουρίκη, 15-19 με ένα καλάθι του Ιφτιχάρ και ένα τρίποντο του Παπαδόπουλου, 17-19 ο Φίλης ξανά, 17-21 από τον Χατζηιγνατίου και απάντηση του Κουρεντζή για το τελικό 19-21 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Πανόπουλος και Ασβεστάς έβαλαν από ένα τρίποντο για να γράψουν το 25-21 για τους Ρούκουνες, ο Πλάκας μείωσε σε 25-23, 28-23 ξανά με τρίποντο του Ασβεστά, 28-25 ο Πλάκας, 30-25 από το Αδαμόπουλο, 30-30 με 0-5 σερί οι Χατζηιγνατίου και Πλάκας, 36-30 με 6-0 απάντηση οι Νινιός και Μουρίκης, 36-33 με τρίποντο του Χατζηιγνατίου και 40-33 από τους Κουρεντζή και Σγαρδέλη για να κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα με τους Ρούκουνες να είναι μπροστά στο σκορ με 7 πόντους.

Στην τελευταία περίοδο Ιφτιχάρ και Αθανασιάδης μείωσαν σε 40-36, ο Σγαρδέλης απάντησε με τρίποντο για το 43-36, 43-40 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Γαρυφάλλου, 45-40 από τον Μουρίκη, 45-44 με 0-4 του Ιφτιχάρ, 47-44 ο Κουρεντζής, 47-46 ξανά ο Γαρυφάλλου, 48-46 με βολή του Νινιού, Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σγαρδέλης άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο για τους Ρούκουνες, ο Αθανασιάδης μείωσε σε 3-2 για την Remal Madri, 8-2 οι Ρούκουνες με 6 συνεχόμενους πόντους του Μουρίκη, 8-4 από τον Γαρυφάλλου, 10-4 με απάντηση του Νινού, 10-8 ξανά με πόντους του Γαρυφάλλου, 12-8 ο Κουρεντζής και απάντηση από μέση απόσταση ο Χατζηιγνατίου για το τελικό 12-10 της πρώτης περιόδου.

Για την Remal Madri, πέρα από τον Γαρυφάλλου, πολύ καλό παιχνίδι έκανε και ο Χατζηιγνατίου με 13 πόντους, 9 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Για τους Ρούκουνες ξεχώρισε ο Μουρίκης με 11 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 τάπες.