35.7%
73.7%
31.7%
27.3%

Ρουκουnets vs City B.C 73-70. Καταπληκτικό παιχνίδι με τις δυο ομάδες να προσφέρουν πλούσιο θέαμα(16 κοψίματα).Οι Ρούκουnets πήραν μια δύσκολη νίκη στο τέλος του αγώνα, σε ένα ματς το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Το City B.C. με ένα τρίποντο στα 2″ πριν τη λήξη πλησίασε αλλά δεν κατάφερε την ανατροπή με τους Ρούκουnets να γράφουν το τελικό 73-70 στη λήξη του αγώνα.Mvp του αγώνα ο Αλεξίου με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τους Ρούκουnets να προηγούνται με 4-0,ο Κάζας με λει-απ και ο Καστάνης με καλάθι από το ζωγραφιστό. Ο Συμπάρδης με 2/2 βολές το 4-2 για το City B.C. Ο Μεντής με τρίποντο έκανε το 7-2 και ο Βαρβαρέσος το 7-4. Ο Κάζας με τρίποντο το 10-4 και ο Παπαευθυμίου με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 10-6. Ο Καστάνης σκόραρε το 12-6 και ο Συμπάρδης και ο Μασούρας μείωσαν σε 12-10. Ο Μεντής με 1/2 βολές πέτυχε το 13-10 και ο Συμπάρδης με τρίποντο ισοφάρισε 13-13. Ο Καστάνης με 1/2 βολές το 14-13 και ο Γονιδάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 14-15. Ο Καστάνης με 1/2 βολές και ο Μεντής με 2/2 βολές για το 17-15 και ο Ανεζάκης με 2/2 βολές και ο Γονιδάκης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ, πέτυχαν το 17-19. Το δεκάλεπτο τελείωσε 22-19 με τρίποντο ο Πανόπουλος και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καστάνης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ξαγοραίος πέτυχε το 24-19 για τους Ρούκουnets. Ο Τετράδης με σουτ, ο Γονιδάκης με λει-απ και ο Ανεζάκης με ντράιβ πέτυχαν το 24-25 για το City B.C. Ο Καστάνης έβαλε το 26-25 και ο Τετράδης από το ζωγραφιστό και ο Ανεζάκης με ντράιβ έγραψαν το 26-29. Ο Φρέρης με 2/3 βολές το 28-29 και ο Μασούρας μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 28-31. Ο Φίλης ισοφάρισε με τρίποντο 31-31 και ο Μασούρας με 2/2 βολές το 31-33. Με σερί 9-0 το δεκάλεπτο τελείωσε 40-33, αρχικά ο Αλεξίου με 1/2 βολές και καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ, με γκολ φάουλ ο Μαργιώρας και με τρίποντο ο Μεντής.

Τρίτο δεκάλεπτο και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αλεξίου το 42-33 για τους Ρούκουnets. Ο Ανεζάκης με γκολ φάουλ μείωσε για το City B.C 42-36. Το 44-36 πέτυχε ο Αλεξίου από το ζωγραφιστό και ο Γονιδάκης με ντράιβ το 44-38. Ξανά ο Αλεξίου για το 46-38 και ο Ξένος έκανε το 46-40. Ο Φρέρης και ο Γονιδάκης με 2/2 βολές πέτυχαν το 48-42. Ο Μεντής με γκολ φάουλ και ο Αλεξίου με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 53-42. Απάντησε η City B.C με σερί 0-8 και το σκορ έγινε 53-50. Αρχικά ο Γονιδάκης με σουτ, τρίποντο ο Συμπάρδης και με γκολ φάουλ ο Παπαευθυμίου. Ο Κάζας με ντράιβ πέτυχε το 55-50 και ο Κατσιβαρδάς με τρίποντο και με 2/2 βολές ο Μασούρας το ματς στα ίσα 55-55. Ο Κάζας με 4 πόντους του έκανε το 59-55 και το δεκάλεπτο τελείωσε 59-57 με σκόρερ μετά από επιθετικό ριμπάουντ ο Τετράδης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Γονιδάκης με 1/2 βολές και ο Ξένος με καλάθι πέτυχαν το 59-60 για το City B.C. Ο Κάζας από το ζωγραφιστό και ο Φρέρης με 1/2 βολές έκαναν το 62-60 για τους Ρούκουnets. Ο Παπαευθυμίου με τρίποντο πέτυχε το 62-63 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αλεξίου το 64-63. Με τρίποντο ο Γονιδάκης το 64-66. Οι Ρουκουnets με σερί 6-0 στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού απέκτησαν ξανά το προβάδισμα με 70-66. Αρχικά ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κάζας, με 1/2 βολές ο Αλεξίου (1:25), με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Φρέρης(0:57)και με 1/2 βολές ο Αλεξίου (0:23). Ο Ανεζάκης με 1/2 βολές (0:13)το 70-67. Ο Φρέρης με 1/2 βολές (0:11)το 71-67. Ο Ανεζάκης με τρίποντο έκανε το 71-70(0:02) και ο Φρέρης με 2/2 βολές πέτυχε το τελικό 73-70.

Για τους νικητές  ξεχώρισε ακόμα ο Κάζας με 15 πόντους, 15 ριμπάουντ (11-4),2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Μεντής με 12 πόντους,6 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε  ο Τετράδης με 6 πόντους, 15 ριμπάουντ (12-3),1 ασίστ και 6 κοψίματα ,ο Γονιδάκης με 16 πόντους, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Μασούρας με 8 πόντους,7 ριμπάουντ,4 ασίστ και  2 κλεψίματα.