0%
0%
0%
0%

Οι Ρούκουνες κέρδισαν τους Serden B.C. με 53-56 για να πάνε στο 2-2 σε έναν όμιλο που έχει 6 ομάδες να παλεύουν για τις 4 πρώτες θέσεις των δύο πάνω κατηγοριών.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-3 από τον Σιματο, για να απαντήσει ο Μιχαλαριας Σ.. Ο Σιματος με τον Αντωνατο έφεραν τους Ρούκουνες στο 2-7, για να έρθουν ο Γεωργιτσης με τον Αρσενικο για το 8-9. Ο Σιματος κράτησε την ομάδα του μπροστά, με τον Μπρκιτς και τον Λασπα να σκοράρουν για το 10-18 στην περίοδο. Ο Τεντομας ήταν που έφερε το ματς στο 10-20, με τον Μποκαρη να μειώνει σε 14-20. Ο Αρσενικος έγραψε το 16-22, με τον Κωνστα να απαντά για να έρθει ο Μποκαρης για το 23-26 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη μετά το καλάθι του Παπαδακη οι Serden B.C. μείωσαν με τον Γεωργιτση σε 27-28 και 29-30 για να τους βάλει μπροστά ο Μποκαρης με 34-30. Ο Αντωνατος μείωσε σε 34-33, με τον Γεωργιτση να απαντά, αλλά τον Σιματο και τον Αντωνατο να ισοφαρίζουν το ματς σε 37-37. Ο Λασπας έδωσε προβάδισμα στους Ρούκουνες με 37-39 με τον Σιματο να σκοράρει για το 37-42. Οι Serden B.C. κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 43-43, με τον Γεωργιτση να σκοράρει για το 45-43 και τον Μποκαρη να κλείνει το δεκάλεπτο στο 48-43 για την ομάδα του. Στην 4η περίοδο οι Ρούκουνες με τον Τεντόμα μείωσαν σε 48-47, για να έρθει ο Μπρκιτς για το 48-50. Ο Λασπας έγραψε το 49-53, με τον Γεωργιτση να μειώνει σε 51-53 και τον Κωνστα να γράφει το 51-55. Με τον Μποκαρη οι Serden B.C. μείωσαν σε 53-55, για να γράψει μια βολή ο Παπαδάκης στα 15 δευτερόλεπτα για το 53-56 για τη νίκη της ομάδας του.

Τα λάθη ήταν 19-14 στο ματς, τα κλεψίματα 9-15 και οι ασίστ 12-16. Στα ριμπάουντ οι Ρούκουνες είχαν τον πρώτο λόγο, 44-46 με 12-17 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/27 τρίποντα και τους Serden B.C. 2/11. Στα δίποντα οι Serden B.C. είχαν 37% και οι Ρούκουνες επίσης 37%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σιματος είχε 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Λασπας 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Αντωνατος 9 πόντους, ο Μπρκιτς 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 τάπες. Για τους Serden B.C. ο Γεωργιτσης είχε 19 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Μποκαρης 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.