0%
0%
0%
0%

Οι Glory Road κέρδισαν τους Σερενες με 44-72 για να πάνε στο 2-1 στον όμιλο και να συνεχίσουν τη μάχη για το Α1, με τον Σεϊμενη στο ματς να έχει 28 πόντους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε κλειστό, 3-2 από τον Μποκαρη, με τον Σερβενε και τον Κετσο να φέρνουν την ομάδα τους στο 7-5, για να γράψει ο Καψοκεφαλος το 9-6 και να κλείσει ο Μαναζης το δεκάλεπτο στο 9-8. Στη 2η περίοδο ο Μαναζης με τον Γυπαρακη Κ. ήταν που έφεραν τους Glory Road στο 9-13, για να σκοράρει ο πρώτος για το 12-19. Ο Μιχαλαριας Η. απάντησε για το 14-19, αλλά ο Γυπαρακης Κ. έγραψε το 14-22 από μακριά. Ο Μιχαλαριας Σ. μείωσε σε 18-24, με τον Σεϊμενη να κλείνει στο 18-28 το ημίχρονο. Στην επανάληψη ο ίδιος ήταν που μαζί με τον Μαυρομματη έφεραν τους Glory Road στο 18-35 ολοκληρώνοντας ένα 0-11 σερί, που διέκοψε ο Βολωνακης, για να σκοράρει ο Μποκαρης για το 23-35. Ο Καραγιαννιδης με τον Μαυρομματη και τον Σεϊμενη σκόραραν ως το 23-49 για να κλείσει ο Μαναζης ένα νέο σερί 0-16 για τους Glory Road που τους έφερε στο 23-51. Ο Γυπαρακης Γ. σκόραρε για το 25-54, με τον Κετσο και τον Μιχαλαρια Σ. στην 4η περίοδο να μειώνουν σε 29-56. Ο Σεϊμενης ήταν που έφερε την ομάδα του στο 29-61 στη συνέχεια, για να απαντήσει ο Μιχαλαριας Σ. και να σκοράρουν ο Αρσενικος με τον Βολωνακη για το 35-63. Με τον Μαναζη και τον Μαυρομματη οι Glory Road έφτασαν στο 38-68, για να μειώσει ο Μποκαρης σε 42-68 και να κλείσει το ματς από Τζουνακο και Βολωνακη στο 44-72.

Τα λάθη ήταν 11-4 στο ματς, τα κλεψίματα 1-5 και οι ασίστ 11-16. Στα ριμπάουντ οι Σερενες είχαν τον πρώτο λόγο, 51-44 με 19-9 τα επιθετικά, έχοντας και 5/23 τρίποντα, με τους νικητές να έχουν 7/26. Στα δίποντα οι Glory Road είχαν 42% και οι αντίπαλοί τους 24%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σεϊμενης είχε 28 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Μαναζης 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Μαυρομματης 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Καραγιαννιδης 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Σερενες ο Βολωνακης είχε 8 πόντους, 13 ριμπάουντ, ο Μποκαρης 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Κετσος 7 πόντους, ο Σερβενες 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ.