17.9%
29.4%
29.4%
22.2%

Οι Σουβλέηκερς, έχοντας τον έλεγχο του σκορ και του ρυθμού από το ξεκίνημα του παιχνιδιού, κατάφεραν να πάρουν άνετα τη νίκη κόντρα στους Ατάλαντους με 37-50. MVP του παιχνιδιού ήταν ο Απόστολος Σαπλαούρας με 19 πόντους, 14 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κιουμουρτζής άνοιξε το σκορ για τους Ατάλαντους, 2-7 με 7 συνεχόμενους πόντους του Έξαρχου, 5-7 με τρίποντο του Αρκολάκη, 5-9 με καλάθι του Σαπλαούρα, 8-9 ο Τσακμάκης και 0-5 σερί οι Κυπραίος, Σαπλαούρας και Μαυρομάτης για το τελικό 8-14 του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Μαστοράκης και Σταματίου έβαλαν από ένα καλάθι για το 8-18, 16-18 με 8-0 σερί οι Κιουμουρτζής και Αρκολάκης, 16-22 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Σαπλαούρα, 17-22 με μια βολή του Αρκολάκη, 17-24 με βολές του Βάσση, 18-24 ο Μακρής και βολές από τον Σαπλαούρα για το τελικό 18-26 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κιουμουρτζής έβαλε γκολ φάουλ για το 21-26, 21-29 με τρίποντο του Έξαρχου, 24-29 με απάντηση του Τζουανάκου, 24-33 με ένα καλάθι του Μοσχίδη και ένα του Σαπλαούρα, 26-33 ο Μακρής, 26-38 με ένα τρίποντο και ένα καλάθι του Σαπλαούρα και ένα καλάθι του Γκόλφη και μια βολή του Μαυρογιαννάκη για το τελικό 29-38 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Γκόλφης και Ελτσίδης μείωσαν σε 34-38, 34-46 με 0-8 σερί οι Βάσσης, Έξαρχος και Κυπραίος, 37-46 με τρίποντο του Τζουανάκου και από ένα καλάθι οι Σαπλαούρας και Μοσχίδης για το τελικό 37-50 του παιχνιδιού.

Για τους Σουβλέηκερς, πέρα από τον Σαπλαούρα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Έξαρχος με 13 πόντους, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τους Ατάλαντους ξεχώρισε ο Κιουμουρτζής με 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες.