22.2%
44.0%
33.3%
22.6%

Σε ένα ματς στο οποίο χρειάστηκε παράταση για να μάθουμε τον νικητή, οι Ball Busters κατάφεραν και πήραν την πρώτη του νίκη απέναντι στους αήττητους Σουβλέηκερς. Οι δύο ομάδες ήταν αρκετά κοντά στο σκορ σε όλο το ματς, με τους Σουβλέηκερς να ξεφεύγουν λίγο στο 2ο δεκάελπτο με 6 πόντους, όμως οι Ball Busters κατάφεραν να πάνε το ματς στην παράταση και με τον Πετρίδη να ευστοχεί σε τρίποντο λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, πήραν τελικά τη νίκη με 64-62.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Καραγιαννίδη να ανοίγει το σκορ με δίποντο για το 2-0 και τους Σουβλέηκερς να απαντούν με σερί 0-10 για το 2-10. Στη συνέχεια, οι Ball Busters με τους Δήμου, Λάγιο Δ. και Βλάχο να ευστοχούν σε δίποντο, βολή και δίποντο αντίστοιχα, μειώνοντας έτσι τη διαφορά στους 3 πόντους για να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 7-10 υπέρ των Σουβλέηκερς.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Σουβλέηκερς με δίποντο του Βάσση θα κάνουν το 7-12, ο Λάγιος Δ. με τρίποντο θα μειώσει σε 10-12 και ο Κωστής με 2 σερί δίποντα θα διαμορφώσει το 10-16. Στη συνέχεια, ο Καραγιαννίδης θα κάνει το 12-16, ο Σταμπολτζής θα απαντήσει για το 12-17 και ο Καραγιαννίδης με δίποντο το 14-17. Με τον Σταματίου να ευστοχεί σε τρίποντο, οι Σουβλέηκερς θα κάνουν το 14-20, οι Ball Busters με τον Καραγιαννίδη και τον Μπότση θα μειώσουν σε 17-20, ενώ ο Κωστής με τρίποντο θα γράψει το 17-23. Με δίποντο του Λάγιου Δ. οι Ball Busters θα μειώσουν και πάλι σε 19-23, ο Σταμπολτζής με 2/2 βολές θα κάνει το 19-25 και οι Λάγιος Δ. και Καραγιαννίδης θα κλείσουν το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 22-25.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Λάγιος Δ. με τρίποντο θα φέρει το ματς στα ίσα για το 25-25, ο Βάσσης με δίποντο θα κάνει το 25-27, ο Καραγιαννίδης θα ισοφαρίσει ξανά σε 27-27 με τον Τζανή από τους Σουβλέηκερς και τον Λάγιο Ν. από τους Ball Busters να ευστοχούν σε 2 δίποντα για το 29-29. Στη συνέχεια, τα αλλεπάλληλα καλάθια θα συνεχίσουν με τον Σταματίου να κάνει το 29-31, τον Λάγιο Δ. το 32-31 με τρίποντο, τον Κωστή το 32-33 και τον Δήμου το 36-35 υπέρ των Ball Busters. Στη συνέχεια, οι Σουβλέηκερς με ένα μίνι σερί 2-6 θα περάσουν μπροστά και πάλι για το 36-39, ενώ ο Λάγιος Ν. με δίποντο θα φέρει το ματς στον πόντο στη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου για το 38-39.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Σουβλέηκερς θα ξεφύγουν στο σκορ με σερί 3-10 για το 41-49, με τους Ball Busters να απαντούν άμεσα με δικό τους σερί 8-2 για να μειώσουν σε 49-51. Στη συνέχεια, ο Βάσσης με δίποντο θα κάνει το 49-53, με τους Ball Busters να περνούν μπροστά με λίγα μόλις δευτερόλεπτα να απομένουν με σερί 5-0 για το 54-53. Ο Έξαρχος θα κερδίσει φάουλ από τον Λάγιο Ν., θα οδοηγηθεί στις βολές όπου θα ευστοχήσει στην 2η, στέλνοντας το ματς στην παράταση με το σκορ να είναι στο 54-54.

Στο έξτρα 5λεπτο, οι Ball Busters με 2/2 βολές του Δήμου θα κάνουν το 56-54, οι Σουβλέηκερς με 3  σερί δίποντα θα περάσουν ξανά μπροστά για το 56-60, ενώ ο Λάγιος Δ. με τρίποντο θα μειώσει στον πόντο για το 59-60. Ο Βάσσης με δύσκολο δίποντο θα μεγαλώσει τη διαφορά στους 3 πόντους, ο Λάγιος Δ. με δίποντο κοντινής απόστασης θα μειώσει σε 61-62 και ο Πετρίδης με τρίποντο θα σφραγίσει το ματς, δίνοντας τη νίκη στους Σουβλέηκερς με το τελικό 64-62.

MVP της αναμέτρησηςο φοβερός Δημήτρης Λάγιος, ο οποίος με τα κρίσιμα σουτ 3 πόντων έδωσε το έναυσμα στους Ball Busters για την πρώτη τους νίκη στη σεζόν. Ο Λάγιος είχε 20 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 24 βαθμούς στο ranking. Εξαιρετική εμφάνιση και από τον Νίκο Λάγιο με 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ από τους Σουβλέηκερς ξεχώρισε η προσπάθεια του Σταματίου με 15 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.