18.8%
56.3%
48.1%
11.1%

Ακόμη μια άνετη νίκη με τελικό σκορ το 40-68 κατάφεραν να πάρουν οι Goodfellas, οι οποίοι με όπλα την συγκέντρωση, την ταχύτητα και τα πολλά επιθετικά ριμπάουντ δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους Σουβλέηκερς. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Θωμάς Χαντζάκος με 20 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 6 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σταματίου άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Σουβλέηκερς, ο Σιώκης ισοφάρισε σε 2-2 για τους Goodfellas, 6-2 με ένα καλάθι του Ξηρουχάκη και ένα του Βάσση, 6-18 με 0-16 σερί οι Χαντζάκος, Καλογεράς, Παπαδήμας και Γουνελάς, 7-18 με μια βολή του Κωστόπουλου, 7-20 ξανά με δίποντο του Χαντζάκου και καλάθι του Κωστή στον αιφνιδιασμό για το τελικό 9-20 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Καλλιτσάντσης και Σιώκης έβαλαν από ένα καλάθι για το 9-24, οι Σταμπολτζής και Βάσσης απάντησαν με το ίδιο σερί για το 13-24, 13-33 με 0-9 σερί οι Χαντζάκος, Καλογεράς, Κοιλιάδης και Καλλιτσάντσης και μια βολή του Σταμπολτζή για το τελικό 14-33 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Σιώκης, Καλογεράς, Κοιλιάδης και Χαντζάκος έτρεξαν ένα 0-14 σερί και εκτόξευσαν τη διαφορά στο 14-47, 19-47 από τους Βάσση και Σταμπολτζή, 19-52 με 5 συνεχόμενους πόντους του Χαντζάκου, 21-52 ο Βάσσης και απάντηση των Goodfellas με ένα καλάθι του Σιώκη και μια βολή του Χαντζάκου για το τελικό 21-55 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κωστόπουλος έβαλε καλάθι για το 23-55, ο Γουνελάς απάντησε για το 23-57, 25-57 από τον Ξηρουχάκη, 25-59 ο Σιώκης, 26-59 με μια βολή του Κωστή, 26-62 με τρίποντο του Γουνελά, 28-62 ο Σταματίου 28-68 από τους Παπαδήμα και Καλογερά και απάντηση με 12-0 σερί οι Βάσσης, Ξηρουχάκης και Κωστής για το τελικό 40-68 του παιχνιδιού.

Για τους Goodfellas, πέρα από τον Χαντζάκο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Καλογεράς με 13 πόντους, 19 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 τάπες. Για τους Σουβλέηκερς ξεχώρισε ο Βάσσης με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ.