26.9%
52.6%
20.0%
16.7%

Σουβλέηκερς vs Heat B.C. 40-36. Οι Σουβλέηκερς παρότι δεν ξεκίνησαν καλά το ματς βρέθηκαν πίσω στο πρώτο δεκάλεπτο με 3-10, στο ημίχρονο πέρασαν μπροστά στο σκορ με 20-18. Διατήρησαν το προβάδισμα και σε συνδυασμό με τις πολλές απουσίες των Heat, κατέκτησαν την πρώτη τους νίκη. Mvp του αγώνα ο Σταμπολτζής με 18 πόντους (11 στη 4η περίοδο), 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.

Το παιχνίδι άρχισε ιδανικά για τους Heat με 0-7,ο Παρασκευόπουλος με coast to coast, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καρατζάς, με 1/2 βολές ο Βιλλιώτης και με σουτ ο Παρασκευόπουλος. Ύστερα από 9 αγωνιστικά λεπτά ο Έξαρχος με τρίποντο πέτυχε το 3-7 για τους Σουβλέηκερς. Και το δεκάλεπτο τελείωσε 3-10 με τρίποντο ο Κοκκαλίδης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Βιλλιώτης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 3-12 για τους Heat. Οι Σουβλέηκερς με σερί 13-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 16-12. Αρχικά ο Σταμπολτζής με ντράιβ και τρίποντο, με σουτ από την γωνία ο Μαυρομμάτης, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βάσσης, ο Κωστής με τρίποντο και ο Έξαρχος με 1/2 βολές. Ο Παρασκευόπουλος με 4 πόντους του ισοφάρισε 16-16 και ο Έξαρχος με λει-απ και ο Κωστής με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 20-16. Το δεκάλεπτο τελείωσε 20-18 με σουτ ο Παρασκευόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βιλλιώτης και ο Καρατζάς έδωσαν το προβάδισμα για τους Heat με 20-22. Οι Σουβλέηκερς πέρασαν ξανά μπροστά στο σκορ με 27-22, ο Σταματίου με τρίποντο, λει-απ ο Σταμπολτζής και ο Βάσσης με ντράιβ. Ο Καρατζάς με τρίποντο έκανε το 27-25 και το δεκάλεπτο τελείωσε 29-25 με καλάθι ο Σταματίου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βιλλιώτης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 29-27 για τους Heat. Ο εξαιρετικός Σταμπολτζής με τρίποντο το 32-27 για τους Σουβλέηκερς. Ο Βιλλιώτης με 1/2 βολές και ο Παρασκευόπουλος με 2/2 βολές το 32-30 και ο Σταμπολτζής με τρίποντο έκανε το 35-30. Ο Παρασκευόπουλος, ο Νικολάου και ο Βιλλιώτης με 1/2 βολές πέτυχαν το 35-33. Ο Σταμπολτζής με τρίποντο και με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ σφράγισε το ροζ φύλλο για την ομάδα του 40-33. Το τελικό 40-36 πέτυχε ο Βιλλιώτης με 1/2 βολές και ο Καρατζάς με 2/2 βολές (0:24).

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Σταματίου με 5 πόντους,8 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα και ο  Έξαρχος με 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Παρασκευόπουλος με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα.