30.8%
56.5%
31.7%
13.3%

Ένα πολύ όμορφο ντέρμπι διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο του Πολυκλαδικού στο Αιγάλεω  με τους Σουβλέηκερς να παίρνουν τελικά τη νίκη απέναντι στους Paranormal Inactivity. Οι Σουβλέηκερς είχαν το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, με τους Paranormal Inactivity να περνάνε μπροστά στα τελευταία λεπτά του αγώνα, ωστόσο η ψυχραιμία στις τελευταίες κρίσιμες φάσεις ήταν το κλειδί για τους νικητές. Από τους νικητές ξεχώρισαν οι Βάσσης και Μοσχίδης με 15 και 12 πόντους αντίστοιχα, ενώ για τους ηττημένους ο Παγώνας με 13 πόντους.

Στο πρώτο δεκάλεπτο  οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά σφιγμένες, με τους Σουβλέηκερς να ξεκινάνε πιο δυνατά με τους Furness και Βάσση να κάνουν το 6-0. Οι Paranormal Inactivity θα απαντήσουν με ένα σερί 0-7 με τους Καζά, Βολακάκη και Παγωνά για το 6-7. Το δεκάλεπτο θα κλείσει με μία εύστοχη βολή του Τζανή και ένα καλάθι του Μαυρομάτη με το σκορ να διαμορφώνεται 9-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες θα συνεχίσουν να είναι νευρικές με το σκορ να ανοίγει για τους Σουβλέηκερς ο Μοσχίδης για να απαντήσει ο Βολακάκης για το 11-9. Furness και Μοσχίδης θα σκοράρουν ξανά για τους Σουβλέηκερς για να δεχθούν στην συνέχεια 4 πόντους από τους Βολακάκη και Σκουλάτο για το 15-13. Ο Μοσχίδης όντας καυτός θα σημειώσει ακόμη 4 πόντους πετυχαίνοντας συνολικά τους 8 από τους 10 πόντους που πέτυχε η ομάδα του σε αυτό το δεκάλεπτο για το 19-13 για να κλείσει το δεκάλεπτο με μία βολή του Σκουλάτου και ένα καλάθι από τον Βολακάκη με σκορ ημιχρόνου 19-16.

Στο τρίτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες θα βρουν ρυθμό στην επίθεση. Για τους Σουβλέηκερς Μαστοράκης, Τζανής και Κωστής θα πετύχουν από ένα καλάθι, ενώ για τους Paranormal Inactivity θα πετύχουν 2 πόντους ο Καζάς και 4 ο Παγώνας για το 25-22. Ο Μοσχίδης με 1/2 βολές θα κάνει το 26-22 και ο Σκουλάτος θα απαντήσει με 3/4 βολές για το 26-25. Από εκεί και πέρα ο Βάσσης θα πετύχει 7 πόντους για την ομάδα του και από ένα καλάθι οι Σταματίου και Τζανής, ενώ για τους Paranormal Inactivity 5 πόντους θα πετύχει ο Βαλέντης και τέσσερις ο Βολακάκης για το τελικό σκορ 3ης περιόδου 38-34.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Μοσχίδης για τους Σουβλέηκερς θα πετύχει ένα καλάθι για το 40-34, με τους Paranormal Inactivity να περνάνε μπροστά στο σκορ με 40-44 έπειτα από ένα σερί 0-10. Μετά από ώρα οι Σουβλέηκερς θα ξεκολλήσουν επιθετικά με μία βολή του Μοσχίδη, ένα τρίποντο του Σταματίου και ένα lay-up του Βάσση για να προηγηθούν εκ νέου με σκορ 46-44. Οι Σουβλέηκερς όντας πιο ψύχραιμοι θα διαχειριστούν καλύτερα το παιχνίδι των βολών με τον Βάσση να πετυχαίνει 2/2 βολές και τον Κωστή 1/2, ενώ για τους Paranormal Inactivity ο Παγώνας θα πετύχει 1/2 βολές για το τελικό 49-45.