17.1%
40.0%
23.9%
13.3%

Επιστροφή στα ροζ φύλλα έκαναν οι Σουβλέηκερς, οι οποίοι στο τρίτο δεκάλεπτο φόρτσαραν επιθετικά, πήραν ένα αρκετά καλό προβαδισμα και στη συνέχεια το διαχειρίστηκαν για να φύγουν νικητές με 32-38 κόντρα στους Perama Tigers. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Χαράλαμπος Κωστής με 9 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Perama Tigers ξεκίνησαν το ματς με 4-0 με σκόρερ τους Γκίνη και Μαγουλά, οι Σουβλέηκερς μείωσαν σε 4-3 με τρίποντο του Κωστή, 6-3 με καλάθι του Ζουπάνου και 0-5 σερί οι Σουβλέηκερς με ένα καλάθι του Σταματίου και ένα γκολ φάουλ του Κωστή για το τελικό 6-8 του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο ο Βάσσης έβαλε ένα ωραίο καλάθι για το 6-10, 13-10 με 7-0 σερί οι Γκίνης Μαγουλάς και Γκότσης και καλάθι από τον Σταματίου για το τελικό 13-12 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μαγουλάς έβαλε καλάθι για το 15-12, 15-14 με drive του Κουκούλη, 17-14 ξανά με καλάθι του Μαγουλά, 17-18 με ένα τρίποντο του Έξαρχου και μια βολή του Κυπραίου, 19-18 με σουτ μέσης απόστασης από τον Ζουπάνο και 0-10 σερί οι Σουβλέηκερς με τους Κυπραίο, Κωστή και Μαυρομάτη για να κλείσουν την τρίτη περίοδο έχοντας ένα προβάδισμα 9 πόντων με σκορ 19-28.

Στην τελευταία περίοδο ο Βάσσης έβαλε μια βολή για το 19-29, 26-29 με 7-0 σερί οι Ζουπάνος και Μοχάμετ, 26-36 με απάντηση με το ίδιο σερί οι Βάσσης, Κουκούλης και Έξαρχος, 32-36 οι Ζουπάνος, Μοχάμετ και Αλεξίου και δύο βολές του Κουκούλη για το τελικό 32-38 του παιχνιδιού.

Για τους Σουβλέηκερς, πέρα από τον Κωστή, πολύ καλοί ήταν επίσης οι Έξαρχος με 6 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, 1 τάπα και Κυπραίος με 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 τάπες. Για τους Perama Tigers ξεχώρισε Μοχάμετ με 6 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα.