20.8%
63.2%
36.8%
16.7%

Πήραν και το παιχνίδι “παγίδα”, σύμφωνα με τους ίδιους, οι Reapers απέναντι στους “πεισματάρηδες” Σουβλέηκερς, με σκορ 53-63. Το παιχνίδι ξεκίνησε ισορροπημένα για τις δύο ομάδες, όμως οι Reapers βρήκαν ρυθμό στη δεύτερη περίοδο και κατάφεραν να κλείσουν το ημίχρονο στο +15. Οι Σουβλέηκερς δεν παράτησαν το παιχνίδι, ακόμα και όταν βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 18 πόντους, καταφέρνοντας να μειώσουν δύο φορές στη τέταρτη περίοδο στους 10 ,όσο και έκλεισε το παιχνίδι, χωρίς να επιτύχουν κάτι καλύτερο. Με αυτή τη νίκη οι Reapers έκαναν το 4 στα 4 για το ’22 και συνεχίζουν ισόβαθμοι στη δεύτερη θέση της Bronze League μαζί με τους Golden Boys. MVP του αγώνα ο αγώνα ήταν ο Νίκος Κρινής με 11 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασσίστ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.

Στην πρώτη περίοδο, ο Στεφανάκης άνοιξε λογαριασμό για τους Reapers με εύστοχο δίποντο 0-2, ο Σταματίου σκόραρε πρώτος για τους Σουβλέηκερς και με 5 προσωπικούς του πόντους έκανε το 5-2, Πουμπουρίδης με δίποντο το 5-4, Μαστοράκης και Furness θα βρουν στόχο για το 9-4, δύο εύστοχες βολές ο Στεφανάκης το 9-6, Furness ένα ακόμα δίποντο και 11-6, σερί 0-7 για τους Reapers και 11-13, εύστοχη βολή από τον Βάσση 12-13, άλλες 2 εύστοχες βολές του Στεφανάκη 12-15 και ο Furness το τελευταίο καλάθι της περιόδου 14-15.
Στη δεύτερη περίοδο, Χρόνης, Στεφανάκης και Πουμπουρίδης θα τρέξουν ένα σερί για τους “φιλοξενούμενους” 13 πόντων 14-28, Furness με εύστοχο δίποντο για τους Σουβλέηκερς 16-28, τρίποντο Πουμπουρίδη και στο +15 οι Reapers 16-31, τρίποντο απάντηση από τον Κωστή και δίποντο του Furness 21-31, Χούσος με πέντε δικούς του 21-36, Σταματίου με δίποντο το 23-36 και το τελευταίο καλάθι του πρώτου ημιχρόνου θα το πετύχει ο Κρινής για το 23-38.
Στη τρίτη περίοδο, οι Σουβλέηκερς με τον Μαυρομάτη θα κάνουν το 25-38, Πουμπουρίδης για τους Reapers το 25-40, Σταματίου ένα ακόμα καλάθι 27-40, Xούσος με τη σειρά του το 27-42, καλάθια από τους Bάσση και Μαυρομάτη 31-42, σερί 0-7 για τους Reapers και 31-49, απάντηση από τους Σουβλέηκερς με δικό του σερί 7-0 και 38-49, με τον Χούσο να κλείνει την περίοδο με δίποντο 38-51.
Στη τέταρτη περίοδο, Πουμπουρίδης και Καπαντάκης το 38-55 για τους Reapers, τρίποντο Μαυρομάτη και δίποντο Κωστή 43-55, Kουμούτσης με εύστοχο δίποντο 43-57, Κωστής για το 45-57, ξανά Κουμούτσης με εύστοχες βολές το 45-59, Χρυσαφιάδης και Κωστής με δίποντα 49-59, Χούσος και Πουμπουρίδης 49-63 και θα κλείσει το παιχνίδι με εύστοχη βολή από τον Χρυσαφιάδη και τρίποντο του Βάσση 53-63.