26.3%
66.7%
31.7%
6.5%

Σουβλεηκερς vs Angels 48-44.Οι Angels ξεκίνησαν εντυπωσιακά το ματς 2-13 ,όμως οι Σουβλέηκερς έκαναν την ανατροπή στο 2ο δεκάλεπτο και πήγαν στο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 22-18.Το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο και στο 4ο δεκάλεπτο με ανατροπή 36-42 οι Σουβλέηκερς έτρεξαν σερί 12-2 και πήραν την πρώτη νίκη τους. Mvp του παιχνιδιού ο Σταμπολτζής με 12 πόντους,13 ριμπάουντ,7 ασίστ  και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 0-4 για τους Angels ,ο Κακομανώλης με σουτ από την γωνιά και ο Πλακογιαννάκης με 2/2 βολές.Ο Furness με σουτ πέτυχε το 2-4 για τους Σουβλέηκερς. Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 2-13 με 4 πόντους ο Σελεπες,ο Πλακογιαννάκης με 2/2 βολές ,ο Οικονόμου με ντραιβ και με 1/2 βολές ο Κοντοπάνος. Το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο του Σταματίου 5-13.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σταματίου έκανε το 7 -13 για τους Σουβλέηκερς. Ο Πλακογιαννάκης με σουτ πέτυχε το 7-15 για τους Angels. Ο Σταμπολτζής με Hook έκανε το 9-15 και ξανά ο Πλακογιαννάκης με 1/2 βολές το 9-16.Ο Κωστής με λει-απ μείωσε σε 11-16 και ο Κακομανώλης από το ζωγραφιστό το 11-18.Το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 11-0 και το σκορ έγινε 22-18 για τους Σουβλέηκερς,αρχικά ο Κωστής και ο Μαστοράκης με λει-απ, Furness με σουτ και ο Κωστής με τρίποντο και με λει-απ.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Πλακογιαννάκης με 2/2 βολές έκανε το 22-20 για τους Angels. Ο Σταμπολτζής με 1/2 βολές το 23-20 για τους Σουβλέηκερς. Ο Πλακογιαννάκης με τρίποντο και με λει-απ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του 23-25.Ο Σταματίου και ο Διαμαντής πέτυχαν το 27-25.Ο Κοντοπάνος με σουτ και ο Πλακογιαννάκης με λει-απ έγραψαν το 27-29.Ο Σταμπολτζής με τρίποντο το 30-29 ,για να απαντήσει με τρίποντο και ο Πλακογιαννάκης 30-32.Ο Κωστής ισοφάρισε 32-32 και ο Κεφάλας έκανε το 32-34 με Hook.Το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 34-34 με σουτ από την γωνιά ο Μαστοράκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κεφάλας από την γωνιά και ο Πλακογιαννάκης με 4 πόντους το σκορ έγινε 34-40 για τους Angels. Ο Μαστοράκης με σουτ από την γωνιά μείωσε 36-40 για τους Σουβλέηκερς. Ο Πλακογιαννάκης με 2/2 βολές το 36-42 .Με σερί 12-0 ανατροπή και το 48-42 Για τους Σουβλέηκερς ,αρχικά ο Σταματίου με τρίποντο, 4 πόντους ο Σταμπολτζής με ντραιβ και με λει-απ, τρίποντο ο Κωστής(2:30) και ο Σταμπολτζής με 1-1 βολή(2:00)τεχνική ποινή και 1/2 βολές (1:11). Ο Κοντοπάνος μείωσε (0:54)σε 48-44.Ο Κωστής είχε 0/2 βολές (0:39) και ο Πλακογιαννάκης αστόχησε σε τρίποντο. Ο Μαστοράκης 0/2 βολές (0:11) και ο Κοντοπάνος αστόχησε σε τρίποντο και ο Κεφάλας σε τρίποντο.Έτσι το ματς τελείωσε 48-44.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σταματίου με 10 πόντους ,9 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Κωστής με 14 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Πλακογιαννάκης με 25 πόντους,5 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα και ο Σελεπές με 4 πόντους,16 ριμπάουντ,1 κλέψιμο και 4 κοψίματα.