0%
0%
0%
0%

Οι Σουβλέηκερς κέρδισαν με 37-63 τους Coffeewaukee Bugs για να ανέβουν στο 2-1 στον όμιλο, σε ένα ματς που πήραν τον έλεγχο στη 2η περίοδο, όπου με ένα 5-21 έφτασαν στο +14 του ημιχρόνου για να μην απειληθούν στη συνέχεια.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με ισοπαλίες ως το 6-6 με τον Βασση και τον Σταμπολτζη να σκοράρουν για τους Σουβλέηκερς και τον Μεξη με τον Τσαμπανογλου να απαντούν για τους Coffeewaukee Bugs. Μετά το 6-8 του Βασση, Μεξης και Τσαμπανογλου έφεραν την ομάδα τους στο 14-8, για να κλείσει η περίοδος στο 14-12 από τον Εξαρχο και τον Κωστη. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μαυροματης με τον Ανδρεαδη ήταν που έβαλαν μπροστά τους Σουβλέηκερς, 14-16, για να δώσει ο Πετρελης το τελευταίο προβάδισμα στους Coffeewaukee Bugs, 17-16. Με τον Βασση, τον Μαστορακη, τον Σταμπολτζη και τον Ανδρεαδη οι Σουβλέηκερς έτρεξαν ένα σερί 0-17 για το 17-33, με το ημίχρονο να κλείνει στο 19-33 από τον Πετρελη. Στην επανάληψη ο Σταμπολτζης με τον Μαυροματη ήταν που έφεραν την ομάδα τους στο 19-39, με τον Πετρελη να απαντά για το 23-39. Ο Εξαρχος με τον Σταμπολτζη έγραψαν το 23-43, για να απαντήσουν οι Coffeewaukee Bugs για το 32-43 με τον Μεξη, τον Τσαμπανογλου και τον Πετρελη. Ο Βασσης με τον Μαυροματη έκλεισαν το 3ο δεκάλεπτο στο 34-49, για να έρθει ο Ανδρεαδης για το 34-51 και ο Εξαρχος με τον Σταμπολτζη να κλείσουν ένα 0-12 για το 34-57. Ο Πετρελης διέκοψε το σερί, με τον Κωστή και τον Βασση να κλείνουν τον αγώνα στο 37-63.

Τα λάθη ήταν 11-8 στο ματς, τα κλεψίματα 8-11 και οι ασίστ 5-19. Στα ριμπάουντ οι Σουβλέηκερς είχαν τον έλεγχο, 29-38 με 6-19 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 1/8 τρίποντα και τους Coffeewaukee Bugs 6/25. Στα δίποντα οι Σουβλέηκερς είχαν 49% και οι Coffeewaukee Bugs 38%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Βασσης είχε 17 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Σταμπολτζης 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Ανδρεαδης 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Coffeewaukee Bugs ο Πετρελης είχε 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Τσαμπανογλου 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μεξης 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.