23.5%
71.4%
31.9%
7.4%

Σουβλεηκερς vs Greek Freakase 41-46.Ένα ισορροπημένο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να κοντράρονται στα ίσια και μόνο στα τελευταία λεπτά πήραν μια διαφορά. Με τους Greek Freakase να παίρνουν την νίκη απέναντι στους Σουβλέηκερς. Mvp του αγώνα ο Νικολούδης με 7 πόντους, 13 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από ντραιβ ο Σταμπολτζής 2-0 για τους Σουβλέηκερς. Ο Σκούταρης ισοφάρισε 2-2 για τους Greek Freakase. Ο Σταμπολτζής με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Σταματίου με ντραιβ το 6-2 και ο Σπανός με σουτ το 6-4. Τρίποντο ο Βάσσης το 9-4 και με σερί 0-7 το σκορ έγινε 9-11,αρχικά ο Νικολούδης με σουτ, με λει-απ ο Λαζίδης και με τρίποντο ο Σπανός. Ο Σταμπολτζής με 1/2 βολές το 10-11 και ο Λαζίδης με σουτ από το High post το 10-13. Το δεκάλεπτο τελείωσε 14-13 με Hook ο Βιλλιώτης και με λει-απ ο Βάσσης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Furness πέτυχε το 16-13 για τους Σουβλέηκερς. Ο Νικολούδης με 1/2 βολές ,με 2/2 βολές ο Λαζίδης και με σουτ ο Σκούταρης το σκορ έγινε 16-18. Ο Βάσσης ισοφάρισε 18-18 και ο Σπανός με 1/2 βολές το 18-19. Με 2/2 βολές ο Σταματίου το 20-19 και ο Λαζίδης με 2/2 βολές το 20-21. Ο Σταμπολτζής με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Σταματίου με τρίποντο πέτυχαν το 25-21. Ο Σκούταρης με 1/2 βολές και με 2/2 βολές ο Λαζίδης έγινε το 25-24. Ο Σταμπολτζής με 1/2 βολές το 26-24 και ο Λαζίδης ισοφάρισε 26-26. Το δεκάλεπτο τελείωσε 28-26 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Βιλλιώτης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βιλλιώτης σκόραρε το 30-26 για τους Σουβλέηκερς. Ο Σκούταρης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 30-28 για τους Greek Freakase. Από το low post πέτυχε ο Βάσσης το 32-28 και το δεκάλεπτο τελείωσε 32-35 με καλάθι από το High post ο Λαζίδης, με τρίποντο ο Σκούταρης και με λει-απ ο Σπανός.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Νικολούδης με λει-απ πέτυχε το 32-37 για τους Greek Freakase. Ο Σταματίου με σουτ το 34-37 για τους Σουβλέηκερς. Ο Σκούταρης με 1/2 βολές, μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Νικολούδης και με σουτ από την γωνιά ο Λαζίδης έγραψαν το 34-42.Ο Σταματίου με τρίποντο το 37-42 και ο Σκούταρης πέτυχε το 37-44. Με 1/2 βολές ο Έξαρχος το 38-44 και ο Σπανός πέτυχε το 38-46 με ντραιβ (1:32). Το τελικό 41-46 πέτυχε ο Σταματίου με τρίποντο (1:24).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Λαζίδης με 16 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Σκούταρης με 13 πόντους,6 ριμπάουντ,1 ασίστ και 5 κλεψίματα .

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Σταματίου με 15 πόντους,9 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 2 κοψίματα και ο Βιλλιώτης με 6 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.