10.5%
50.0%
34.5%
23.8%

Οι Miami Heal, παρόλο που ήταν μόλις 5 άτομα, κατάφεραν να πάρουν μια τεράστια νίκη στην παράταση κόντρα στους Σουβλέηκερς με σκορ 64-65. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Καμούζης με 14 πόντους, 26 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες έκαναν αναγνωριστικό πρώτο πεντάλεπτο, οι Σουβλέηκερς όμως στο δεύτερο μισό της περιόδου έκαναν ένα μπαμ και ανέβηκαν επιθετικά για να πάρουν μια καλή διαφορά για τη συνέχεια. Ο Σερέτης έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, οι Μοσχίδης και Σταματίου απάντησαν με 6 πόντους για το 6-2, 6-6 με δύο καλάθια του Καμούζη, 10-6 οι Μοσχίδης και Βάσσης, 10-8 ο Λουκρέζης, 12-8 ο Κωστής, 12-10 με άμεση απάντηση ο Ρίζος και τρίποντο από τον Κωστή για το 15-10. Ο Λουκρέζης έβαλε μια βολή για το 15-11 και ο Βάσσης ένα τρίποντο για το τελικό 18-11 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Σουβλέηκερς έπαθαν ένα επιθετικό μπλακ άουτ, κάτι το οποίο εκμεταλλευτηκαν οι Miami Heal, οι οποίοι ανέτρεψαν το σκορ, όμως η συνέχεια τους δεν ήταν ανάλογη μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου, όπου οι Σουβλέηκερς βρήκαν λύσεις και έφεραν το ματς στα ίσα. Καμούζης και Βρεττός έτρεξαν ένα 0-10 για το 18-21, 20-21 από τον Κωστή, 20-26 οι Βρεττός και Σερέτης, 26-26 με ένα 6-0 των Βάσση και Σταματίου και 26-28 από τον Καμούζη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες δεν μπήκαν τόσο καλά, ίσως λόγω της αναπαυλας του ημιχρόνου κρυωσαν και έχασαν τον καλό ρυθμό τους, με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει χαμηλότερα από τα προηγούμενα δύο δεκάλεπτα. Ο Βάσσης ισοφάρισε σε 28-28, 28-34 με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Βρεττού, 36-34 με ένα 8-0 σερί των Έξαρχο, Furness και Μοσχίδη και 36-39 από τους Καμούζη, Σερέτη και Βρεττό, σκορ μς το οποίο τελείωσε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στξν τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι πολύ κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια, με το ματς να ισοφαριζεται στα τελευταία δευτερόλεπτα από τους Heal, οι οποίοι είχαν χάσει το προβάδισμα τους λίγο νωρίτερα και να πηγαίνει παράταση. Δύο καλάθια του Σταματίου για το 40-39, 41-43 οι Ρίζος και Σερέτης, 45-43 από τους Βάσση και Μαστοράκη και 45-47 οι Καμούζης και Βρεττός. Βάσσης και Έξαρχος έβαλαν μπροστά την ομάδα τους με 50-47, οι Ρίζος και Λουκρέζης απάντησαν με 0-4 για το 50-51 με 53″ να μένουν και ο Σταμπολτζής έγραψε το 52-51 με 38″ για λήξη. Άστοχη επίθεση από τους Heal στη συνέχεια, όμως κακή πάσα μπροστά από τους Σουβλέηκερς και κατοχή με 22″ για τους γιατρούς. Ο Σερέτης κέρδισε φάουλ και έβαλε 1/2 βολές για το 52-52 με 11″, σκορ το οποίο ήταν τελικό στην κανονική διάρκεια, αφού στην επόμενη τους κατοχή οι Σουβλέηκερς δεν σκόραραν.

Στην παράταση οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά αγχωμένες, όμως στο τελευταίο δίλεπτο λύθηκαν και τα έβαζαν από παντού. Ο Σερέτης έβαλε τρίποντο για το 52-55, 56-55 με δύο καλάθια του Βάσση, 56-58 οι Ρίζος και Βρεττός, 61-58 με άλλους 5 πόντους του Βάσση και 61-59 με 16″ από τον Καμούζη. Γρήγορο φάουλ από τους Heal, με τον ψυχραιμο Κωστή να βάζει 2/2 βολές και να γράφει το 63-59 με 14″ να μένουν. Τεράστιο τρίποντο από τον Βρεττό στη συνέχεια για το 63-62 με 8 για λήξη και βολές ξανά για τον Κωστή με 5″ στον χρόνο. Αυτήν τη φορά ο έμπειρος guard των Σουβλέηκερς έβαλε την μια από της δύο και έγραψε το 64-62 και ενώ όλα εμοιαζαν να έχουν τελειώσει ο Ρίζος πέταξε μια τρίποντη βόμβα από το πουθενά με 1,5″ για λήξη για να σημειώσει το τελικό 64-65, αφού στον χρόνο που έμενε οι Σουβλέηκερς το μόνο που πρόλαβαν να κάνουν ήταν ένα μακρινό τρίποντο.

Για τους Miami Heal, πέρα από τον Καμούζη, κομβικος ήταν και ο Ρίζος που έβαλε το game winner, ενώ επίσης πολύ καλό ματς έκανε και ο Βρεττός. Για τους Σουβλέηκερς ξεχώρισε με διαφορά η εμφάνιση του Βάσση,ενω καλοί ήταν επίσης οι Κωστής και Μοσχίδης.