18.5%
71.4%
42.0%
28.6%

Οι Underdogs έβαλαν δύσκολα στους Σουβλέηκερς στο κλειστό της Καλλιθέας με το σκορ να ξεφεύγει από την πρώτη περίοδο. Κομβικό ρόλο για τους νικητές έπαιξε η εμφάνιση του mvp του αγώνα Σταθόπουλου που σημείωσε 21 πόντους, κατέβασε 4 ριμπάουντ και μοίρασε 4 ασσίστ.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τον Τσικνάκο να σημειώνει 4 πόντους μετά από ασσίστ συμπαιχτών του. Με τρίποντο απάντησε ο Βάσσης. Ντζιλέπης και Σταθόπουλος έκαναν το 3-8 με δικά τους δίποντα. Με έν ξέσπασμα οι Σουβλέηκερς ισοφάρισαν το ματς. Με δίποντο του Βάσση , 1/2 βολές από τον Σταματίου και 2/2 από τον Έξαρχο, έκαναν το 8-8. Η πρώτη περίοδος τελείωσε με ένα 8-0 σερι απτήν πλευρά των Underdogs. Με μια βολή του Τσικνάκου, τρίποντο και δίποντο του Σταθόπουλου και δίποντο του Βαμβακά.

Η δεύτερη περίοδος ήταν ΄΄φτωχη΄΄ από πλευράς σκοραρίσματος. Οι Underdogs έτρεξαν άλλο ένα σερι 8-0 για το 8-24. Βαμβακάς, Τσικνάκος και Αλεξόπουλος με δίποντα και ο Ντζιλέπης με 2/2 βολές έκαναν την διαφορά. Με βολή του Σταματίου μείωσαν οι Σουβλέηκερς για να απαντήσει με δίποντο ο Σταθόπουλος για το 9-26. Την περίοδο έκλεισαν με δύο δίποντα για τους Σουβλέηκερς ο Τζανής και ο Κωστής.

Ξεκίνημα 3ης περιόδου και ο Τζανής ξανά σκοράρει για το 15-26. Ένας καταιγισμός σκοραρίσματος έφερε για τους Underdogs νέο σερι 14-0.με τον Ρούμπα και τον Ντζιλέπη  να πετυχαίνουν από 5 πόντους και τους Τσικνάκο και Αλεξόπουλο απο 2. Με 2/2 βολές μείωσε ο Έξαρχος στο 17-40. Τρίποντο-μαχαιριά του Δάνη και 17-43 το σκορ. Με 5 σερι πόντους απάντησαν οι Σουβλέηκερς από τρίποντο του Σταματίου και δίποντο του Κωστή. Η 3η περίοδος έκλεισε με νέο 6-0 των Underdogs από 1 δίποντο των Ρούμπα, Αλεξόπουλου και Σταθόπουλου.

Η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα. Σταθόπουλος και Βαμβακάς πέτυχαν από ένα δίποντο για το 22-53. Με τρίποντο απάντησε ο Βάσσης. Ο Αλεξόπουλος με δικό του επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε, με τον Σταθόπουλο να βάζει 2/2 βολές στην επόμενη φάση. Με τρίποντο μείωσε ο Έξαρχος και το 28-57. Ο Σταθόπουλος που ήταν καυτός πέτυχε 2 διαδοχικά τρίποντα για το 28-63. Με ένα 7-0 οι Σουβλέηκερς έκαναν μια απέλπιδα προσπάθεια για να μειώσουν. Το τελευταίο σερι των Underdogs τους έκλεψε κάθε ελπίδα για ανατροπή. Ο Τσικνάκος με 4/4 βολές και ο Αλεξόπουλος με 1/2 και ένα δίποντο καθάρισαν το ματς. Ο Κωστής με lay-up διαμόρφωσε το τελικό 37-70.

Εκτός από τον Σταθόπουλο σημαντικό ρόλο έπαιξε και ο Ρούμπας με 7 πόντους 5 ριμπάουντ, 8 ασσιστ και 4 κλεψίματα. Για τους Σουβλέηκερς ξεχώρισαν οι Τζανής με 9 πόντους 7 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα καθώς και ο Σταματίου με 5 πόντους 14 ριμπάουντ και 2 κοψίματα.