0%
0%
0%
0%

Οι Στιγκιντριακοί κέρδισαν τους Πασατέμπο Kings με 58-66 για να ανέβουν στο 2-1 έχοντας 5 παίκτες πάνω από τους 9 πόντους, με τον Γαβριδη να γράφει double double.

Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για τους Πασατέμπο Kings που προηγήθηκαν με 12-8 με τον Χατζη, για να τους πάει ο ίδιος μαζί με τον Γρηγορακακη στο 16-10. Ο Γαβριδης απάντησε, με τον Πανδή να σκοράρει για το 18-16. Ο Γιαννικακης έφερε το ματς στο 20-16, με τον Βελιτζανασβιλι να απαντά και τον Κορνελακη να κλείνει το δεκάλεπτο στο 22-18. Στη 2η περίοδο ο Χατζης με τον Κορνελακη ήταν που έφεραν την ομάδα τους στο 26-18, για να απαντήσουν ο Πανδης με τον Βελιτζανασβιλι για το 26-25. Οι Πασατέμπο Kings έφτασαν στο 32-25, με τον Γραψα να απαντά και τον Γαβριδη να σκοράρει για το 32-34, για να κλείσουν ο Πανδης με τον Βελιτζανασβιλι το ημίχρονο στο 32-38, με σερί 0-13 για τους Στιγκιντριακούς. Στην επανάληψη ο Χριστόπουλος με τον Πανδη έφεραν την ομάδα τους στο 32-42 με το σερί να φτάνει στο 0-17 πριν το διακόψει ο Κορνελακης. Ο Γιαννικακης σκόραρε για το 37-42, ο Κορνελακης μείωσε στους 2 πόντους, αλλά ο Γραψας ήταν που έφερε την ομάδα του στο 40-47 για να σκοράρει ο Γαβριδης για το 40-50. Η 3η περίοδος έκλεισε από τον Χριστόπουλο στο 41-52, με τον Βελιτζανασβίλι να γράφει το 41-54 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Χριστόπουλος σκόραρε για το 43-56, με τον Βλαχο να απαντά. Ο Ζιωγος έφερε το ματς στο 50-59, αλλά ο Χριστόπουλος με τον Γκογκα σκόραραν για το 50-65. Ο Χατζης μείωσε σε 54-65, με τον Γρηγορακακη να κλείνει τον αγώνα στο 58-66.

Τα λάθη ήταν 14-11 στο ματς, τα κλεψίματα 9-9 και οι ασίστ 6-13. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν ισορροπημένη, 37-36 με 10-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/27 τρίποντα και τους Πασατέμπο Kings 2/13. Στα δίποντα οι Πασατέμπο Kings είχαν 49% και οι Στιγκιντριακοί 55%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γαβριδης είχε 19 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Χριστόπουλος 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Βελιτζανασβιλι 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Πανδης 10 πόντους, 4 ασίστ, ο Γραψας 9 πόντους, 5 ριμπάουντ. Για τους Πασατέμπο Kings ο Κορνελακης είχε 17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Χατζης 14 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γρηγορακακης 10 πόντους, 4 κλεψίματα.