0%
0%
0%
0%

Οι Στιγκιντριακοί κέρδισαν τους Angels με 66-52 κλείνοντας το ματς με ένα 16-0 σερί, έχοντας με διψήφιο αριθμό πόντων και τους 5 παίκτες με τους οποίους παρατάχτηκαν στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με ισοπαλίες στο 2, το 4 και το 6 από τον Γραψα και τον Δημητρίου για τους Στιγκιντριακούς, με τον Στεργίου και τον Ποντικο να απαντούν. Ο Δημητρίου έφερε την ομάδα του στο 11-6, για να ισοφαρίσουν Ποντικός και Μεσκουσης, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 13-11 από τον Γραψα. Ο Κακομανωλης έβαλε μπροστά τους Angels στο 2ο δεκάλεπτο, 13-14, με τον Δημητρίου και τον Γαβριδη να απαντούν για το 18-14. Ο Κακομανωλης ισοφάρισε σε 19-19 και με τον Ποντικό έδωσαν προβάδισμα στους Angels, 21-24. Ο Δημητρίου ισοφάρισε σε 26-26, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Γαβρίδη στο 28-28. Στην επανάληψη ο Μαχαίρας έφερε το ματς στο 30-28, με τον Γραψα να γράφει το 34-30. Ο Στεργίου ισοφάρισε, με τον Σελεπε να βάζει την ομάδα του μπροστά, 36-39, και τον Γιαννουλη να σκοράρει για το 38-41. Ο Γκογκας σκόραρε για το 42-41, με τον Στεργίου να απαντά και τον Μαλλιγιαννη να κλείνει την 3η περίοδο στο 42-45. Στο 4ο δεκάλεπτο οι Angels πήγαν στο 42-47, με τον Ποντικό να γράφει το 46-50. Ο Γαβρίδης ισοφάρισε σε 50-50, με τον Ποντικό να δίνει το τελευταίο προβάδισμα στην ομάδα του, 50-52. Οι Στιγκιντριακοί με ένα σερί 16-0 έκλεισαν το παιχνίδι στο 66-52, με τον Γραψα, τον Γαβρίδη και τον Δημητρίου να σκοράρουν.

Τα λάθη ήταν 11-17, τα κλεψίματα 9-8 και οι ασίστ 10-8. Στα ριμπάουντ οι Angels είχαν τον έλεγχο, 39-43 με 8-16 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/19 τρίποντα και τους Angels 5/20. Στα δίποντα οι Angels είχαν 35% και οι Στιγκιντριακοί 51%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γραψας είχε 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γαβριδης 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Δημητρίου 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Γκογκας 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Μαχαιρας 10 πόντους, 3 ριμπάουντ. Για τους Angels ο Ποντικός είχε 15 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Στεργίου 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Μεσκουσης 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Κακομανωλης 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.