0%
0%
0%
0%

Οι Στιγκιντριακοί κέρδισαν τους Desperado με 66-54 για να ανέβουν στο 5-2 και να θέλουν νίκες στα 2 τελευταία παιχνίδια τους ώστε να μπουν στο Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-7 για τους Desperado από τον Σεφερη και τον Μαρκοπουλιωτη, με τον Πανδη και τον Χριστόπουλο να απαντούν για το 5-7. Ο Σεφερης σκόραρε για το 5-9, με τον Χριστόπουλο και τον Γραψα να ισοφαρίζουν σε 9-9. Οι δυο τους έγραψαν το 17-11 λίγο μετά, με τον Σεφερη να απαντά και τον Νουκα με τον Χριστόπουλο να φέρνουν τους Στιγκιντριακούς στο 21-13, για να κλείσει την περίοδο ο Γκογκας στο 23-13. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Γραψας σκόραρε για το 25-13, με τον Σεφερη και τον Μαρκοπουλιωτη να απαντούν για το 25-17. Οι δυο τους σκόραραν και για το 27-20, με τον Σεφερη να γράφει το 29-22 και μετά την απάντηση του Γκογκα τον Καραλη να σκοράρει για το 31-24. Ο Μπετσιος με τον Διαμαντόπουλο έφεραν το ματς στο 38-24, για να κλείσει το ημίχρονο από Γαβριδη και Σεφερη στο 40-26. Στην επανάληψη ο Μαρκοπουλιωτης σκόραρε για το 40-29, με τον Γαβριδη να απαντά με καλάθι και φάουλ. Ο Μαρκοπουλιωτης με τον Σεφερη μείωσαν σε 43-36, με τον Γκογκα να σκοράρει για τους Στιγκιντριακούς αλλά τον Σεφέρη με τον Μαρκοπουλιωτη να κλείνουν την 3η περίοδο στο 45-40 για να γράψει ο Κρητικος το 45-42 στο 4ο δεκάλεπτο φέρνοντας το ματς στο σουτ. Ο Γαβριδης απάντησε, με τον Κρητικο να σκοράρει για το 47-44 και τον Σεφέρη λίγο μετά να ισοφαρίζει το ματς σε 48-48. Νέα ισοπαλία στο 49-49, με τους Στιγκιντριακούς να μένουν μπροστά με Μαχαιρα και Γαβριδη, 53-49. Ο Σεφερης απάντησε για το 53-51, με τον Γαβριδη και τον Χριστόπουλο να γράφουν το 58-51. Ο Γράψας με τον Μαχαιρα έφεραν την ομάδα τους στο 62-52, ο Χριστόπουλος σκόραρε για το 66-52, με το ματς να κλείνει στο 66-54.

Τα λάθη ήταν 20-14 στο ματς, τα κλεψίματα 10-15 και οι ασίστ 16-8. Στα ριμπάουντ οι Στιγκιντριακοί είχαν τον έλεγχο, 46-34 με 9-11 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/14 τρίποντα και τους Desperado 3/12. Στα δίποντα οι Desperado είχαν 35% και οι Στιγκιντριακοί 56%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Χριστόπουλος είχε 18 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Γαβριδης 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Γραψας 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Μαχαιρας 8 πόντους, 4 ριμπάουντ. Για τους Desperado ο Σεφερης είχε 24 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 κλεψίματα, ο Μαρκοπουλιωτης 20 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.