0%
0%
0%
0%

Οι Στιγκιντριακοί κέρδισαν τους LA Stripers με 55-47 για να ανέβουν στο 4-1 στον όμιλο, όντας πια πρώτοι στη βαθμολογία και μόνοι με 1 ήττα, έχοντας στον αγώνα 4 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων.

Το ματς ξεκίνησε με 2-6 για τους LA Stripers από τον Γουσετη, τον Τσατο και τον Δαγκλη, για να απαντήσουν ο Δημητρίου και ο Μαχαιρας για το 7-6. Ο Γουσετης έφερε το ματς στο 10-10 μετά το τρίποντο του Γαβριδη, με τον Γραψα να σκοράρει για το 12-10. Ο Ιορδανου ισοφάρισε, με τον Δημητρίου να απαντά και τον Βελιτζανασβίλι να σκοράρει για το 16-143, για να κλείσει το δεκάλεπτο ο Τσατος στο 16-16. Στη 2η περίοδο ο Γραψας με τον Γαβριδη έφεραν το ματς στο 20-16 με τον Μαχαιρα να σκοράρει για το 25-19 μετά την απάντηση του Γουσετη. Ο Δαγκλης μείωσε, με τον Γαβριδη και τον Μαχαιρα να απαντούν για το 30-21, αλλά τους Δαγκλη και Σοφουλακη να κλείνουν το ημίχρονο στο 30-25. Στην επανάληψη ο Παπαδόπουλος με τον Βελιτζανασβίλι έφεραν την ομάδα τους στο 34-25, με τον πρώτο να σκοράρει και για το 39-27. Ο Γουσετης απάντησε και με τον Δαγκλη και τον Ιορδανου μείωσαν σε 39-35 με 0-8 σερί για τους LA Stripers. Ο Γραψας έγραψε το 41-35, με τον Γαβριδη και τον Δημητρίου να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 45-36. Στην 4η περίοδο ο Παπαδόπουλος με τον Γραψα έφεραν τους Στιγκιντριακούς στο 49-38, με τον Τσατο να μειώνει σε 49-42. Ο Δημητρίου σκόραρε για το 53-43, με τον Γουσετη να απαντά για το 53-47, πριν κλείσει το ματς ο Παπαδόπουλος στο 55-47.

Τα λάθη ήταν 12-14 στο ματς, τα κλεψίματα 10-9 και οι ασίστ 14-15. Στα ριμπάουντ οι Στιγκιντριακοί είχαν τον έλεγχο, 48-41 με 17-11 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/24 τρίποντα και τους LA Stripers 3/19. Στα δίποντα οι LA Stripers είχαν 39% και οι Στιγκιντριακοί 42%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Δημητρίου είχε 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Παπαδόπουλος 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γαβριδης 10 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Γραψας 10 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Μαχαιρας 8 πόντους, 3 ριμπάουντ. Για τους LA Stripers ο Γουσετης είχε 18 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Τσατος 14 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Φαγκλης 9 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.