0%
0%
0%
0%

Οι Στιγκιντριακοί κέρδισαν με 79-52 τους Paranormal Inactivity B.C. για να κλειδώσουν θέση στο Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 10-2 για τους νικητές από τον Κουμπουρο, τον Γραψα και τον Γαβριδη, για να σκοράρουν ο Παπαδόπουλος με τον Βανα για το 14-3. Ο Παγωνας απάντησε, με τον Γραψα να σκοράρει για το 17-6, πριν έρθει ο Σκουλατος για το 17-9. Το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Γαβριδη στο 19-9, με τον Ζορμπα να μειώνει στη 2η περίοδο και τον Δεδεδημο να γράφει το 21-13. Ο Γαβριδης ήταν που έφερε το ματς στο 24-13, με τον Σκουλατο να απαντά. Ο Γραψας σκόραρε για το 27-15, πριν έρθουν ο Παγωνας με τον Μιχελακακη Ε. για το 27-20. Με τον Δημητρίου και τον Βανα οι Στιγκιντριακοί πήγαν στο 31-20, για να σκοράρουν ο Γραψας με τον Γαβρίδη για το 40-22 του ημιχρόνου. Στη 2η περίοδο ο Νομικος μείωσε σε 40-24, με τον Κουμπουρο να απαντά. Ο Μιχελακακης Ν. με τον Σκουλατο έγραψαν το 44-28, για να σκοράρουν Βανας και Γραψας για το 50-28 και να φέρει ο Δημητρίου το ματς στο 52-28. Ο Σκουλατος σκόραρε για το 52-30, με τον Κουμπουρο να κλείνει το δεκάλεπτο στο 58-30. Στην 4η περίοδο ο Δημητρίου έγραψε το 62-30, με τον Παγωνα και τον Σκουλατο να απαντούν ως το 62-36 και το 64-39. Ο Βανας σκόραρε για το 70-41, με τον Γραψα να φέρνει το ματς στο 72-41 λίγο μετά. Ο Μιχελακακης Ε. απάντησε, με τον Βανα να σκοράρει για το 76-44, πριν σκοράρει ο Σκουλατος. Ο Γαβριδης έγραψε το 79-46, με τον Δεδεδημο και τον Σκουλατο να κλείνουν το ματς στο 79-52.

Τα λάθη ήταν 14-11 στο ματς, τα κλεψίματα 9-7 και οι ασίστ 14-9. Στα ριμπάουντ οι Στιγκιντριακοί είχαν τον έλεγχο, 40-30 με 7-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/19 τρίποντα και τους Paranormal Inactivity B.C. 1/15. Στα δίποντα οι Paranormal Inactivity B.C. είχαν 41% και οι Στιγκιντριακοί 71%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γραψας είχε 24 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Βανας 15 πόντους, ο Γαβριδης 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Κουμπουρος 11 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Δημητρίου 8 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Paranormal Inactivity B.C. ο Σκουλατος είχε 19 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Παγωνας 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Μιχελακακης Ε. 9 πόντους, ο Δεδεδημος 7 πόντους, 7 ριμπάουντ.