13.6%
56.0%
24.3%
12.5%

Έπειτα από ένα πολύ κλειστό και χαμηλόσκορο ματς (τελικό 31-38), οι Anonymous κατάφεραν να ισοφαρίσουν την σειρά τους με τα Σφυριά και να την στείλουν σε 3ο και τελευταίο παιχνίδι. Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για τους Ανώνυμους, οι οποίοι βρέθηκαν μπροστά με το 4-11 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Τα επόμενα δυο δεκάλεπτα ανήκαν στα Σφυριά, ωστόσο με ένα ντεμαράζ και πιο συγκεκριμένα με ένα επιμέρους 5-12 στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Anonymous πήραν το ματς και πλέον οι δυο ομάδες θα ριχθούν στην μάχη για μια τελευταία φορά σε αυτή την συναρπαστική σειρά.

Το παιχνίδι ξεκινά με Δήμου για το 0-3, Κοτσαμπάς κάνει το 2-3, Βλάχος, Νάσης, Δήμου κάνουν με ένα 0-7 το 2-10, Φουντάς μειώνει στο 4-10, όσο το 4-11 γράφει με βολή ο Κωνσταντινίδης.

Δεύτερη περίοδος στο ματς και Πέτροβας με 3 πόντου κάνει το 7-11, βολή Σωτηρίου και 7-12, Κοτσαμπάς και 9-12, Σωτηρόπουλος για τρεις και 9-15, Κοτσαμπάς και Κωνσταντινόπουλος κάνουν το 14-15, βολή Σωτηρόπουλου και 14-16, τρίποντο του Σαμέρα βάζει μπροστά τα Σφυριά με το 17-16, όσο ο Σωτηρόπουλος κάνει το 17-18 του ημιχρόνου.

Επιστροφή των δυο ομάδων με Νάση και Σακελαρόπουλο να κάνουν το 17-22, Σταματίου, Κοτσαμπάς με ένα 8-0 σερί κάνουν το 25-22, βολή Βλάχου και 3 του Δήμου για το 25-26, όσο το 26-όλα του τρίτου δεκαλέπτου διαμορφώνει με βολή ο Κοτσαμπάς.

Τελευταίο δεκάλεπτο στο παιχνίδι και Πέτροβας κάνει το 28-26, Βιδιαδάκης, Σωτηρόπουλος και Δήμου κάνουν το 28-34 με ένα 0-8, Πέτροβας με γκολ φάουλ στο τελευταίο λεπτό μειώνει στο 31-34, στην επόμενη επίθεση βρίσκει καλάθι ο Σωτηρόπουλος για το 31-36, έπειτα τα Σφυριά αστοχούν και πλέον με 11,6″ ο Βιδιαδάκης κερδίζει 2 βολές, τις βάζει και πλέον με πολύ λίγο να απομένει στο παιχνίδι τα Σφυριά αστοχούν και η σειρά πλέον πάει σε game 3.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Σωτηρόπουλος, ο οποίος σημείωσε 11 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 9 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 19 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Νάσης και Βιδιαδάκης, ενώ από τα Σφυριά ξεχώρισαν οι Πέτροβας και Φούντας.