5.9%
29.2%
28.2%
5.6%

Στο 2-2 ανέβηκαν τα Σφυριά παίζοντας τρομερή άμυνα σε όλο το παιχνίδι για να κερδίσουν με 32-40 τους Desperado, οι οποίοι γνώρισαν την πρώτη φετινή τους ήττα. MVP του αγώνα ήταν ο Σωτήρης Πέτροβας με 18 πόντους, 17 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κρητικός άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, ο Νταλάκας με τρίποντο έγραψε το 2-3, 4-3 με καλάθι του Κρητικού ξανά, 4-4 ο Κωλέτσης και 6-4 με ακόμη δύο πόντους του Κρητικού. Ο Μπόσκος ισοφάρισε σε 6-6, 8-6 ο Βαβίζος, 8-8 ο Σβεστονώφ και 11-8 από τους Κρητικό και Πουσπουρίκα για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα Σφυριά μείωσαν με τον Πέτροβα σε 11-10, 16-10 με 5-9 σερί οι Κρητικός και Μαρκοπουλιώτης, 16-12 ο Τσίτος, 19-12 ο Μαρκοπουλιώτης και 0-9 σερί ως το τέλος του ημιχρόνου από τους Πέτροβα και Κωλέτση για το τελικό 19-21 της περιόδου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Σβεστονώφ έγραψε το 19-23, 23-23 οι Μαρκοπουλιώτης και Πουσπουρίκας, 23-25 ο Κωλέτσης, 28-25 με 5-0 δια χειρός Μαρκοπουλιώτη και απάντηση με 0-6 σερί οι Πέτροβας, Κωλέτσης και Νταλάκας για το τελικό 28-31 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Πέτροβας με καλάθι του ανέβασε τη διαφορά στους 5 πόντους με το 28-33, 30-33 ο Μαρκοπουλιώτης, 30-37 ο Πέτροβας, 32-37 οι Μαρκοπουλιώτης και Κρητικός και 32-40 από τους Σβεστονώφ και Κωλέτση, σκορ με το οποίο έκλεισε και το φύλλο αγώνα.

Για τα Σφυριά, πέρα από τον Πέτροβα, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Κωλέτσης και Σβεστονώφ. Για τους Desperado ξεχώρισαν οι Μαρκοπουλιώτης και Κρητικός.