26.7%
50.0%
37.2%
32.0%

Με νίκη συνέχισαν στο Summer οι Los Amigos, αφού επικράτησαν με 56-63 απέναντι στα μαχητικά Σφυριά και έτσι τους υπέταξαν στην πρώτη τους νίκη για το καλοκαιρινό πρωτάθλημα. Τα Σφυριά ξεκίνησαν πολύ καλά το παιχνίδι, όμως μέχρι το ημίχρονο, οι Los Amigos κατάφεραν να πάρουν ένα οριακό προβάδισμα 1 πόντου για το 27-28. Στο 3ο δεκάλεπτο, οι 2 ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι, όμως στην τελευταία περίοδο, οι Los Amigos πήραν ένα μικρό προβάδισμα το οποίο και κράτησαν μέχρι το τέλος για να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Βογιατζάκη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τον Κωλέτση να απαντά με τον ίδιο τρόπο για το 2-2 του ματς. Εκεί, ο Τεντόμας με βολή θα κάνει το 2-3 για τους Los Amigos, ο Κωλέτσης με νέο καλάθι θα γράψει το 4-3 για τα Σφυριά και ο Χατζηθεοδώρου με 2/2 βολές θα διαμορφώσει το 4-5 για την ομάδα του. Στη συνέχεια, τα Σφυριά με ένα σερί 10-3 θα καταφέρουν να στείλουν το ματς στους 6 πόντους για το 14-8, ο Χατζηθεοδώρου με δίποντο θα μειώσει στο 14-10, ενώ ο Κοτσαμπάς με εύστοχο τρίποντο θα κάνει το 17-10 για τα Σφυριά. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσει ο Χατζηθεοδώρου με ακόμα ένα δίποντο, κλείνοντας την περίοδο στο 17-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Κωλέτσης θα ανοίξει τη διαφορά στους 9 πόντους έπειτα από τρίποντο και βολή για το 21-12, ο Χατζηθεοδώρου με 2 απανωτά δίποντα των μειώσει στους 5 για το 21-16, ενώ ο Σταματίου με δικό του καλάθι, θα γράψει το 23-16 των Σφυριών. Στη συνέχεια, ένα δίποντο του Αναστασίου θα κάνει το 23-18, ο Κουρής με τρίποντο κορυφής θα γράψει το 26-18, ενώ πολύ γρήγορα και με τον ίδιο τρόπο, ο Βογιατζάκης θα ροκανίσει τη διαφορά στους 5 πόντους και στο 26-21 των 2 ομάδων. Εκεί, ο Κωλέτσης με βολή θα κάνει το 27-21, όμως το πρώτο ημίχρονο θα βρει τους Los Amigos με ένα οριακό προβάδισμα 1 πόντου, αφού ο Βελέντζας με τρίποντο και οι Λέκκος και Χατζηθεοδώρου με 2 δίποντα, θα βάλουν σε θέση οδηγού την ομάδα τους για το 27-28 της ανάπαυλας.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Χατζηθεοδώρου με πολύ γρήγορο δίποντο θα κάνει το 27-30 για τους Los Amigos, ο Κοτσαμπάς θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο και θα μειώσει στον πόντο για το 29-30, ενώ ο Βογιατζάκης με δικό του καλάθι, θα κάνει το 29-32 στην αναμέτρηση. Εκεί, ο Σταματίου με εύστοχο τρίποντο θα ισοφαρίσει στο 32-32, ο Βελέντζας με τον ίδιο τρόπο θα κάνει το 32-35, με τον Κοτσαμπά να μειώνει ξανά στον πόντο για το 34-35. Στη συνέχεια, ο Χατζηθεοδώρου με ακόμα ένα σουτ μέσης απόστασης θα κάνει το 34-37, ο Πέτροβας Σ. θα μειώσει με δίποντο στο 36-37, με τρίποντο του Χατζηθοεδώρου, οι Los Amigos θα κάνουν το 36-40, ενώ ο Σταματίου θα μειώσει στην κατοχή με δικό του καλάθι για το 38-40 του παιχνιδιού. Ακόμα ένα δίποντο του Χατζηθεοδώρου, θα γράψει το 38-42 για τους Los Amigos, ο Κωλέτσης με τρίποντο αυτή τη φορά θα μειώσει στο 41-42, ενώ οι Los Amigos με ένα σερί 2-6 θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 5 πόντους για το 43-48 του παιχνιδιού. Εκεί, ο Κουρής με σουτ μέσης απόστασης θα μειώσει σε 45-48, ο Τεντόμας με ένα πολύ δύσκολο δίποντο θα επαναφέρει το ματς στους 5 για το 45-50, ενώ ο Πέτροβας Σ. με εύστοχη βολή, θα μεμιώσει στους 4 και στο 46-50, σφραγίζοντας με αυτόν τον τρόπο το τρίτο δεκάλεπτο για τις δύο ομάδες.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Βογιατζάκης με βολή θα στείλει το ματς στους 5 για το 46-51, ο Κοτσαμπάς με τρίποντο θα μειώσει στην κατοχή για το 49-51, ενώ ο Τεντόμας με 2 δικά του τρίποντα, θα πάει το ματς στους 8 πόντους για το 49-57 των Los Amigos. Στη συνέχεια, ο Πέτροβας Σ. με δίποντο και ο Κωλέτσης με τρίποντο θα μειώσουν στους 3 για το 54-57, ο Τεντόμας και ο Χατζηθεοδώρου με 2 πολύ δύσκολα καλάθια θα κάνουν το 54-61, με τον Κουρή να ευστοχεί σε δίποντο στον αιφνιδιασμό για το 56-61. Το παιχνίδι θα κλείσει με 2/2 βολές ο Νίκος Τενόμας για το τελικό 56-63 των Los Amigos.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Βασίλης Χατζηθεοδώρου ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 23 πόντους, με 14 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ, κλέβοντας 2 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, συγκεντρώνοντας έτσι 31 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Los Amigos ξεχώρισε επιπλέον ο Βελέντζας, με τον Αναστασίου να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τα Σφυριά σε καλή μέρα βρέθηκε ο Κωλέτσης και ο Κοτσαμπάς.