11.1%
33.3%
46.8%
33.3%

Ο Κατσαπλιαϊκός κέρδισε τα Σφυριά με 64-33 για να ανέβει στο 2-4 ρίχνοντας στο 4-2 τους αντιπάλους του. Μεγάλο παιχνίδι από τους νικητές που είχαν 4 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων με τον Παυλίδη προεξάρχοντα, πήραν νωρίς διψήφια διαφορά και με ένα 14-0 στην 3η περίοδο ανέβασαν πολύ το σκορ για την εύκολη νίκη.

Το ματς άρχισε με Παυλίδη και Κωνσταντινίδη να σκοράρουν. Ο Σαμέρας απάντησε και μια βολή του Καραβά έγραψαν το 4-4. Με τον Παυλίδη και τον Κωνσταντινίδη να έχουν μπει πολύ δυνατά ο Κατσαπλιαϊκός έγραψε ένα 9-0 για το 13-4, με τον Παυλίδη και τον Βανδώρο να το πηγαίνουν στο 14-1 για το 18-5 της ομάδας τους, πριν κλείσει ο Πέτροβας το δεκάλεπτο στο 18-7.

Στη 2η περίοδο ο Βανδώρος με τον Παυλίδη σκόραραν για το 22-7, με τον Σαρλάνη να απαντά από το τρίποντο. Τον μιμήθηκε ο Παυλίδης, με τον Καραμπίνο να γράφει 4 πόντους για το 29-11 και τα Σφυριά να σκοράρουν με βολές, για να έρθει ο Βανδώρος για το 33-12 της ομάδας του. Τα Σφυριά έκλεισαν το ημίχρονο με ένα μικρό σερί, ο Μακρής με τον Σαρλάνη μείωσαν σε 33-16.

Το σερί των Σφυριών συνεχίστηκε και στην 3η περίοδο για να φτάσει στο 0-9, ο Γεωργιάδης με τον Πέτροβα σκόραραν για το 33-21, με τα Σφυριά να κρατούν 6 λεπτά άποντο τον Κατσαπλιαϊκό (3 στο πρώτο μέρος και 3 στο δεύτερο), αλλά να έχουν και 0/4 βολές στο διάστημα αυτό, χάνοντας την ευκαιρία να μειώσουν σε μονοψήφια διαφορά. Κωνσταντινίδης και Πέτροβας αντάλλαξαν καλάθια για το 35-23 και μετά ο Κατσαπλιαϊκός βρήκε ξανά αυτοσυγκέντρωση και έτρεξε ένα τρομερό 14-0 που καθάρισε τον αγώνα. Ο Παυλίδης με τον Καραμπίνο, τον Βανδώρο και τον Κωνσταντινίδη σκόραραν για το 49-23 της ομάδας τους, με τον Καμπά να διακόπτει το σερί. Ο Γκουτζελούδης έγραψε το 51-25, με την περίοδο να κλείνει από μια βολή του Σαμέρα.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Καραβάς μείωσε σε 51-29, για να γράψει 7 μαζεμένους πόντους ο Καραμπίνος για το 58-29. Ο Καμπάς έβαλε τρίποντο, 58-32, με τον Παυλίδη να απαντά, τον Σαρλάνη να βάζει μια βολή και τον Παπαδόπουλο με τον Κωνσταντινίδη να κλείνουν την αναμέτρηση στο 64-33 για την ομάδα τους.

Για τους νικητές ο Παυλίδης είχε 21 πόντους με 9/11 εντός παιδιάς, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Κωνσταντινίδης 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Καραμπίνος 17 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Βανδώρος 10 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα. Για τα Σφυριά ο Πέτροβας είχε 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Γεωργιάδης 3 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και ο Σαρλάνης 6 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ.