22.2%
76.9%
58.0%
28.0%

Eπιστροφή στις νίκες με εμφατικό τρόπο για τους Κενταύρους. Τα Σφυριά δεν απείλησαν σε κανένα σημείο του αγώνα και έτσι οι Κένταυροι επιβλήθηκαν με 89-45.

Ο Κάκαρης έκανε απίστευτα πράγματα στο 1ο δεκάλεπτο. Άνοιξε το σκορ με κλέψιμο και αιφνιδιασμό και μετά την συνεργασία Λουρανδάκη (ασίστ)- Μανώληκα έκανε ένα δυναμικό drive για το 6-0. Μετά από βολή του Μαμάκου για το 6-1 σκόραρε από τα 6.75 και μολιρασε ασίστ στον Αδαμάκη για το 11-1.Το ωραίο σουτ του Συριώτη έκανε το σκορ 11-3 όμως ακόμα δύο καλάθια του Κάκαρη πήγαν το σκορ στο 17-3.Το τρίποντο του Σιαμαντά απαντήθηκε άμεσα από τον Αδαμάκη (21-6). Ωραίο χουκ του Κανάκη για το 23-8 και μεγάλο τρίποντο του Δρόση για να κλέισει το δεκάλεπτο 26-11.

Το ρεσιτάλ συνεχίστηκε για τους Κενταύρους αφού έκαναν ένα σερί 19-0. Δύο ωραία σουτ του Δρόση στην αρχή του δεκαλέπτου από πάσες των Βότσαρη και Κάκαρη(μετά από εντυπωσιακές ντρίπλες) και 2 καλάθια μαζεμένα από τον Καλλέργη για το 37-11. Λίγο αργότερα ο Κορδαλής μάζεψε επιθετικό ριμπάουντ και σκόραρε πριν μπει ο πρώτος πόντος για τους αντιπάλους 1.25’ πριν την λήξη του ημιχρόνου. Μετά την βολή λοιπόν του Μαμάκου για το 59-26 ακολούθησε ωραία τάπα του Βότσαρη. Ο Μαμάκος σκόραρε και πάλι για τα Σφυριά με χουκ για το 47-14(48-14).

Ο Αδαμάκης μπήκε δυναμικά και πάλι σκοράροντας με ωραίο ντράιβ και κλέβοντας για να δώσει πάσα στον Κάκαρη που έβγαλε ωραία πάσα πίσω από την πλάτη στον Μανώληκα(52-16).  Το τρίποντο του Τσούκα και το μισό μπάσιμο του ΣΙαμαντά πήγαν το σκορ στο 54-21, ενώ λίγο αργότερα ο Κωνσταντινόπουλος σκόραρε και αυτός από τα 6.75 μετά από επιθετικό ριμπάουντ.(55-24) Μετά από αυτό ο Αδαμάκης σκόραρε 2 καλάθια πρώτα από πάσα του Κάκαρη και ύστερα από ατομική ενέργεια για το 61-26. Λίγο πριν είχε σκοράρει με ωραίο σουτ ο Μαμάκος μετά από σπλιτ του Σιαμαντά. Το δεκάλεπτο έληξε με τρίποντο του Αδαμάκη από πάσα του Κάκαρη (72-26).

Στην τελευταία περίοδο τα Σφυριά έπαιξαν αρκετά καλά ξεκινώντας με ένα σερί 9 πόντων. Τρίποντο του Μαμάκου, τρίποντο του Κωνσταντινόπουλου, καλάθι και φάουλ του Τσούκα για το 72-35. Αφού ο Κάκαρης απάντησε με τρίποντο, βρήκε πάλι σκορ από τα 6.75 ο Κωνσταντινόπουλος για το 75-38.  Ο ίδιος πάσαρε για ένα ωραίο καλάθι στον αιφνιδιασμό από τον Τσούκα στην επόμενη φάση. Λίγο αργότερα ο Καλλέργης έβαλε ωραίο φόλοου (77-40), ενώ ο Αδαμάκης έβαλε την σφραγίδα του στην λήξη του ματς. Πρώτα με φολοου και ύστερα με απίθανο ντράιβ(89-44). Το τελικό σκορ έγραψε ο Κωνσταντινόπουλος με βολή. (89-45)

Τρομερή εικόνα των 2 guards των Κενταύρων, Κάκαρη και Αδαμάκη. Ο πρώτος είχε 21 πόντους,5 ριμπάουντς, 7 ασίστς και 2 κλεψίματα, ενώ ο δεύτερος 27 πόντους, 12 ριμπάουντς, 3 ασίστς και 2 κλεψίματα.