14.3%
27.3%
43.1%
18.8%

Τα Χαμένα Ταλέντα έχοντας μεγαλύτερη πληρότητα στο ροστερ τους κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κόντρα στα Σφυριά με 56-44. MVP ήταν ο Σταύρος Κόλλιας ο οποίος είχε 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα και μια τάπα.

Στην πρώτη περίοδο δεν μπήκαν και τόσο καλά οι δύο ομάδες. Ο Δρακόπουλος άνοιξε το σκορ για τα Χαμένα Ταλέντα κάνοντας το 2-0 για να πάρουν προβάδισμα με 2-4 τα Σφυριά με τους Καραβά και Τηλιγάδα. Ο Αντύπας ισοφάρισε σε 4-4 και ο Κόλλιας έβαλε μπροστά τα Χαμένα Ταλέντα με 6-4. Μπακόλας και Τσούκας έκαναν το 6-8 όμως μέχρι το τέλος της περιόδου τα Χαμένα τα έκαναν ένα 8-0 με τους Κόλλια και Μπόικο φτάνοντας έτσι στο τελικό 14-8.

Η δεύτερη περίοδος ανήκε στα Σφυριά. Με ένα 0-8 από Τηλιγάδα, Τσούκα και Μπακόλα έκαναν το 14-16. Ο Σταμπουλιδης ισοφάρισε σε 16-16 για να έρθει ο Μπακόλας και να κάνει το 16-18. Πέντε συνεχόμενοι πόντοι του Βασιλείου έκαναν το 21-19, γιατί ενδιάμεσα έβαλε και μια βολή ο Καραβάς. Στο 21-21 πήγαμε με ένα καλάθι του Σιαμάντα, αλλά ο Αντύπας έκανε γρήγορα το 23-21. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ακολούθησε ένα 0-5 από τα Σφυριά που τους έδωσε προβάδισμα με 23-26.

Στην τρίτη περίοδο τα Σφυριά έδειχναν να έχουν ξεμείνει από αντοχές. Ο Διακόπουλος ισοφάρισε σε 26-26. Ο Μπακόλας έκανε το 26-27 βάζοντας μια βολή. Σε εκείνο το σημείο τα Χαμένα Ταλέντα έκαναν ένα 6-0 και έφτασαν το σκορ στο 32-27 με τους Πενταγιώτη, Βασιλείου και Μπόικο. Ο Μπακόλας μείωσε σε 32-29 όμως άλλο ένα 4-0 πήγε τκ σκορ στο 36-29. Ο Καραβάς μείωσε σε 36-31, για να έρθει ο Πενταγιώτης και να σημειώσει με ένα δίποντο το τελικό 38-31 της περιόδου.

Στην τελευταία η διαφορά ανέβηκε γρήγορα στους 14 με ένα 6-0 στην αρχή του δεκαλεπτου με τους Κόλλια και Βασιλείου να είναι οι δράστες (45-31). Σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι η διαφορά δεν έπεσε ποτέ ξανά σε μονοψήφιο. Έτσι το ματς κύλησε χωρίς άγχος για τα Χαμένα Ταλέντα μέχρι να φτάσουμε στο τελικό 56-44.

Πέρα από τον Κόλλια, καλό ματς έκαναν και οι Βασιλείου και Μπόικος. Για τα Σφυριά καλή εμφάνιση έκαναν οι Καραβάς, Τηλιγάδας και Μπακολας.