15.2%
41.7%
39.1%
27.3%

Σφυριά – Saiyans 45-59.Όλα κρίθηκαν στο 2ο δεκάλεπτο που με τρομερό σερί 0-18 το 16-16 έγινε 16-34 σκορ ημιχρόνου για τους Saiyans ,προβάδισμα  που το κράτησαν μέχρι το τέλος.Σε κακή βραδιά τα Σφυριά δεν μπόρεσαν να προβάλλουν αντίσταση . Mvp του αγώνα ο εκπληκτικός Αντωνόπουλος με 25 πόντους, 17ριμπάουντ (11-7),6 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 0-9 για τους Saiyans, αρχικά σκόραρε ο Κεντροθανάσης από το ζωγραφιστό, με τρίποντο και με λει-απ ο Αράπογλου και ο Αντωνόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό. Ο Γεωργιάδης με τρίποντο και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσίτος και τα Σφυριά μείωσαν σε 5-9. Ο Κεντροθανάσης από το ζωγραφιστό το 5-11 και το δεκάλεπτο τελείωσε 12-11 με καλάθι ο Τσούκας, σουτ ο Μπακόλας και με λει-απ και 1/2 βολές ο Τσίτος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μπακόλας με σουτ από την γωνιά το 14-11 για τα Σφυριά. Ο Αντωνόπουλος με τρίποντο και ο Μπούρας με ντραιβ το 14-16 για τους Saiyans. Ισοφάρισε ο Τσίτος με καλάθι από το ζωγραφιστό 16-16. Με τρομερό σερί 0-18 το ημίχρονο έληξε 16-34,αρχικά ο Mvp Αντωνόπουλος με 11 σερί πόντους του, καλάθι από το ζωγραφιστό, με ντραιβ, 2/2 βολές, τρίποντο και με λει-απ, ο Κεντροθανάσης με ντραιβ, με λει-απ ο Αράπογλου, με 1/2 βολές ο Παπαδέας και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αντωνόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και με σερί 7-0 μείωσαν το σκορ σε 23-34 τα Σφυριά, αρχικά ο Μπακόλας με σουτ από την γωνιά, ο Τσίτος με ντραιβ και ο Γεωργιάδης με τρίποντο. Ο Μπούρας με λει-απ και ο Κεντροθανάσης με ντραιβ πέτυχαν το 23-38 για τους Saiyans. Ο Γεωργιάδης με σουτ το 25-38 και ο Μπούρας μρ λει-απ, ο Αντωνόπουλος με 1/2 βολές και μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ Παπαδέας το σκορ έγινε 25-43. Ο Μπακόλας με σουτ το 27-43 και το δεκάλεπτο τελείωσε 27-45 με σουτ ο Μπούρας.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Γεωργιάδης με τρίποντο το 30-45 για τα Σφυριά.  Ο Αράπογλου με καλάθι από το ζωγραφιστό το 30-47 για τους Saiyans. Ο Μαμάκος με 1/2 βολές το 31-47 και ο Σπαχάϊ με 1/2 βολές το 31-48. Ο Μπακόλας με σουτ από την γωνιά το 33-48 και ο Αντωνόπουλος με τρίποντο το 33-51. Ο Τσίτος από το ζωγραφιστό το 35-51 και ο Αντωνόπουλος με νέο τρίποντο το 35-54. Ο Μπακόλας με σουτ το 37-54 και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κεντροθανάσης το 37-56. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαμάκος και ο Κωσταντινόπουλος με τρίποντο το 42-56. Ο Σπαχάϊ με τρίποντο το 42-59 και το τελικό 45-59 πέτυχε ο Τσούκας με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μπούρας με 8 πόντους,6 ριμπάουντ,4 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Παπαδέας με 3 πόντους,10 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Γεωργιάδης με 11 πόντους,11 ριμπάουντ,3 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Μπακόλας με 12 πόντους,6 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.