17.4%
56.3%
33.3%
11.1%

Οι Saints είχαν το προβάδισμα για περίπου 35 λεπτά στο παιχνίδι τους κόντρα στα Σφυριά, αλλά στο τελευταίο πενταλεπτο οι παίχτες του Σαμέρα Κλεάνθη άρχισαν την πίεση, έπνιξαν τον αντίπαλο και κατάφεραν τελικά να πάρουν τη νίκη με 57-46.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Saints μπήκαν δυνατά, τα Σφυριά είχαν πρόβλημα στο σκοράρισμα και βρέθηκαν να χάνουν γρήγορα με 10+. Ταπραντζής, Καλογερόπουλος και Τσατσαρούνος έβαλαν από ένα καλάθι για το 0-6, ο Σιαμαντάς μείωσε σε 2-6 και οι Καλογερόπουλος, Κοντόπουλος, Τσατσαρούνος και Ταπραντζής έβαλαν άλλους 8 πόντους για να γράψουν οι Saints το τελικό 2-14 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα Σφυριά μπήκαν δυνατά, μείωσαν αρκετά γρήγορα την διαφορά, όμως στη συνέχεια δέχτηκαν ξανά ένα μεγάλο σερί από τους Saints και η διαφορά ανέβηκε ξανά στο 10+. Ο Καραβάς μείωσε σε 4-14, ο Τσατσαρούνος απάντησε γι το 4-16 και 8-16 με 4 πόντους του Κωνσταντινόπουλου. Καλάθι του Καστραντά για τι 8-18, από ένα τρίποντο οι Σιαμαντάς και Κωνσταντινόπουλος για το 14-18. Καστραντάς, Κοντόπουλος και Ταπραντζής έβαλαν 10 πόντους για το 14-28 και ο Κωνσταντινόπουλος έβαλε μια βολή για το τελικό 15-28 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο τα Σφυριά έδειξαν να βρίσκουν τον καλό τους εαυτό, όμως οι Saints είχαν λύσεις για να κρατήσουν το προβάδισμα. Ο Καλογερόπουλος έβαλε καλάθι για το 15-30, οι Καραβάς, Τσούκας και Κωνσταντινόπουλος έτρεξαν ένα 11-0 για να μειώσουν σε 26-30. Ο Καλογερόπουλος έβαλε μια βολή για το 26-31, ο Καραβάς μείωσε σε 29-31 και οι Ταπραντζής, Καλογερόπουλος και Καστραντάς ανέβασαν με ένα σερί 0-7 στο 29-38. Ο Τσίτος μείωσε σε 31-38, 31-39 από τον Καλογερόπουλο και 33-39 από τον Γεωργιάδη. Ο Κοντόπουλος απάντησε για το 33-41 και ο Γεωργιάδης έβαλε μια βολή για το τελικό 34-41 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο τα Σφυριά ανέβασαν στροφές, πίεσαν, κούρασαν τους Saints και αυτό τους έδωσε ενέργεια για να βάζουν εύκολα καλάθια και να κερδίσουν τελικά το ματς. Ο Ταπραντζής έβαλε μια βολή για το 34-42, οι Καραβάς, Πέτροβας και Τσίτος ισοφάρισαν σε 42-42 και ο Ταπραντζής έβαλε μια βολή για το 42-43. Σιαμαντάς και Τσίτος έβαλαν από ένα καλάθι για το 46-43, ο Τσατσαρούνος μείωσε σε 46-44 και τα Σφυριά απάντησαν με ένα τρίποντο του Χρυσαΐτη και δύο του Κωνσταντινόπουλου για το 55-44. Στη συνέχεια, δύο βολές του Τσατσαρούνου και ένα καλάθι του Γεωργιάδη έγραψαν το τελικό 57-46 του αγώνα.

Για τα Σφυριά, πέρα από τον Κωνσταντινόπουλο, καλή εμφάνιση έκαναν και οι Τσίτος, Καραβάς. Για τους Saints ξεχώρισαν οι Τσατσαρούνος, Καλογερόπουλος και Ταπραντζής.