32.0%
37.5%
37.2%
35.7%

Τα Σφυριά κέρδισαν με 77-53 τους Underdogz για να επιστρέψουν στις νίκες και να ανέβουν στο 6-5 στη διακοπή. Το ματς ήταν κλειστό μέχρι τα μισά της δεύτερης περιόδου αλλά στη συνέχεια τα Σφυριά πάτησαν το πόδι στο γκάζι και με τον Κωνσταντινόπουλο προεξάρχοντα και τους Καραβά, Γεωργιάδη, Σιαμαντά και Πέτροβα να ακολουθούν από κοντά, έφτασαν στην ευρεία νίκη, έχοντας 7 παίκτες με πάνω από 6 πόντους στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Κεφαλά να σκοράρει, για να απαντήσει ο Σαμέρας. Ο Στεβόλαιμος έγραψε το 3-5 με τον Πέτροβα, τον Κωνσταντινόπουλο και τον Τσούκα να απαντούν για το 10-5. Ο Καραχάλιος με τον Αρμάγο έγραψαν το 12-11, με τα Σφυριά να πηγαίνουν με Καραβά, Σιαμαντά και Μακρή στο 18-11. Ο Κεφαλάς μείωσε με τρίποντο, ο Καραβάς σκόραρε ξανά και ο Σιαμαντάς έφερε το ματς στο 22-14, για να κλείσει η περίοδος από τον Κεφαλά στο 22-16.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Αρμάγος μείωσε σε 22-20, με τα Σφυριά να απαντούν με ένα 14-0 με τον Σιαμαντά, τον Γεωργιάδη, τον Κωνσταντινόπουλο, τον Πέτροβα και τον Τσούκα για το 36-20, ανοίγοντας τη διαφορά. Ο Αρμάγος ήταν ο μόνος απ’ την ομάδα του που σκόραρε στην περίοδο και έφερε το ματς στο 36-24, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Σιαμαντά στο 38-24.

Στην επανάληψη ο Σιαμαντάς με τον Πέτροβα και τον Κωνσταντινόπουλο σκόραραν για το 45-24, με τον Πούλιο και τον Καραχάλιο να απαντούν. Στο τρίποντο του τελευταίου απάντησαν τα Σφυριά με τρία συνεχόμενα τρίποντα από Κωνσταντινόπουλο, Μακρή και Γεωργιάδη για το 54-29, με τους Underdogz να τρέχουν ένα 0-10 σερί με Πέττα, Καραχάλιο (δύο τρίποντα) και Αρμάγο για το 54-39. Το σερί διέκοψε ο Καραβάς με καλάθι και φάουλ, με τον Πέττα να φέρνει το ματς στο 57-41 και το δεκάλεπτο να κλείνει στο 59-41 από τον Σιαμαντά.

Στην 4η περίοδο ο Πέτροβας έφερε το ματς στο 62-41, με τον Στεβόλαιμο και τον Ιωάννου να μειώνουν σε 62-47. Με τον Κωνσταντινόπουλο και τον Καραβά τα Σφυριά έφτασαν στο 67-48, ενώ ο Καραβάς έφτασε τους 6 σερί πόντους για το 71-49 λίγο μετά. Ο Αρμάγος απάντησε, με τον Καραβά, τον Κωνσταντινόπουλο και τον Τσούκα να φέρνουν το ματς στο 77-51, πριν κλείσει το σκορ ο Πούλιος.

Για τους νικητές ο Κωνσταντινόπουλος είχε 18 πόντους, 6 ασίστ, 7 κλεψίματα, ο Καραβάς 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Γεωργιάδης 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 8 ασίστ, ο Σιαμαντάς 12 πόντους, 5 ασίστ, ο Πέτροβας 10 πόντους, 11 ριμπάουντ. Για τους Underdogz ο Αρμάγος είχε 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Καραχάλιος 14 πόντους, 3 κλεψίματα, ο Κεφαλάς 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.