0%
0%
0%
0%

Τα Σφυριά κέρδισαν τους MyRema State Warriors με 45-26 για να ανέβουν στο 4-1 στον όμιλο συνεχίζοντας να στοχεύουν στις υψηλότερες κατηγορίες, καταφέρνοντας να καθαρίσουν με την άμυνά τους τον αγώνα, αφού επέτρεψαν μόλις 7 πόντους στους αντιπάλους τους σε ολόκληρο το 2ο ημίχρονο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-0 για τους νικητές από τον Καραβα και τον Ρουμπη, για να απαντήσει ο Σταυριδης για το 4-3. Ο Καραμαουνας έφερε την ομάδα του στο 8-4, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 9-8 από τον Βερυκιο. Στη 2η περίοδο ο Καραβας έφερε την ομάδα του στο 13-8, με τον Σταυριδη να απαντά, αλλά τον Μπακολα να σκοράρει για το 19-11. Ο Ισσαρης μείωσε σε 19-13, με τον Μπακολα και τον Σιαμαντα να φέρνουν το ματς στο 24-13 για τα Σφυριά. Με τον Μπακαλη και τον Βερυκιο οι MyRema State Warriors μείωσαν σε 24-19 στο ημίχρονο, αλλά στην 3η περίοδο ο Χατζης με τον Μπακολα ήταν που σκόραραν για το 31-19. Η 3η περίοδος έκλεισε στο 31-21 από τον Χελη, για να σκοράρουν ο Χατζης με τον Σαμερα και τον Ρουμπη ως το 40-21 των Σφυριών και να κλείσει ένα 11-0 ο Καραμαουνας στο 42-21. Ο Χελης με τον Βερυκιο ήταν που μείωσαν σε 42-26, για να κλείσει το ματς από τον Ρουμπη στο 45-26.

Τα λάθη ήταν 10-23 στο ματς, τα κλεψίματα 14-3 και οι ασίστ 14-9. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν ισορροπημένη, 42-41 με 16-12 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/23 τρίποντα και τους MyRema State Warriors 5/19. Στα δίποντα οι MyRema State Warriors είχαν 16% και τα Σφυριά 38%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μπακολας είχε 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καραμαουνας 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καραβας 9 πόντους, 3 ριμπάουντ. Για τους MyRema State Warriors ο Σταυριδης είχε 7 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Βερυκιος 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Χελης 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.