0%
0%
0%
0%

Οι LA Hipsters κέρδισαν με 48-62 τους Τεμπελέηκερς για να φτάσουν στο 7-1 στον όμιλο και να απέχουν πλέον μόλις μια νίκη από το Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 5-1 για τους Τεμπελέηκερς από τον Τριανταφυλλίδη και τον Μπουκουβάλα για να απαντήσει ο Νικολάκης για το 5-10. Ο ίδιος έφερε την ομάδα του στο 7-13, με τον Ελευσινιώτη και τον Τσαμη να κλείνουν την περίοδο στο 7-18. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Νικολακης έγραψε το 7-22, με τον Μπουκουβάλα να απαντά. Ο Μπρουζας σκόραρε για το 12-24, με τον Νικολάκη να γράφει το 12-29, για να έρθουν ο Τριανταφυλλίδης με τον Δελη και τον Γιαννιο για το 20-29 και να κλείσει ο Μπρουζας το ημίχρονο στο 23-29, ολοκληρώνοντας ένα 11-2 για την ομάδα του. Στην επανάληψη ο Μπουκουβαλας με τον Γιαννουλη έφεραν το ματς στο 27-31, με τον Νικολακη και τον Προυτζα να απαντούν για το 29-35. Ο Γιαννουλης έγραψε το 31-35, με τον Προυτζα και τον Τσαμη να φέρνουν την ομάδα τους στο 31-42. Ο Τριανταφυλλίδης μείωσε σε 34-42, με τον Τσαμη να κλείνει το δεκάλεπτο στο 34-44. Στην 4η περίοδο ο Νικολάκης έφερε το ματς στο 34-48, με τον Δελη και τον Τριανταφυλλίδη να απαντούν για το 38-48. Ο Ελευσινιώτης έγραψε το 38-52 για την ομάδα του, με τον Σκιαδόπουλο να σκοράρει για το 41-56 μετά την απάντηση του Βασιλειάδη. Ο Βασιλειάδης ήταν που μείωσε σε 46-57, με τον Τριανταφυλλίδη να σκοράρει για το 48-58, πριν κλείσουν Σκιαδόπουλος και Νικολακης το ματς στο 48-62.

Τα λάθη ήταν 19-15 στο ματς, τα κλεψίματα 5-10 και οι ασίστ 12-12. Στα ριμπάουντ οι Τεμπελέηκερς είχαν τον πρώτο λόγο, 50-46 με 13-9 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 8/37 τρίποντα και τους Τεμπελέηκερς 5/23. Στα δίποντα οι Τεμπελέηκερς είχαν 33% και οι LA Hipsters 43%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Νικολακης είχε 29 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Τσαμης 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Προυτζας 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Σκιαδοπουλος 7 πόντους, 4 ριμπάουντ. Για τους Τεμπελέηκερς ο Τριανταφυλλίδης είχε 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Δελης 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ.