0%
0%
0%
0%

Οι Nothing But Net κέρδισαν με 22-87 τους Τεμπελέηκερς για να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στη λίγκα φέτος στην προσπάθειά τους να καλύψουν το χαμένο έδαφος της αρχής.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-13 για τους νικητές από τον Δημητρίου, τον Καραμανη και τον Τσαουση, για να απαντήσει ο Παναγιωτόπουλος. Ο Καραμανης έφερε την ομάδα του στο 2-15 για να μειώσει ο Κουφος, με τον Δημητρίου και τον Λαζαρετο να κλείνουν την περίοδο στο 4-21. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Κοτσιφης με τον Καραμανη έφεραν το ματς ως το 4-26, με τον Λαζαρετο και τον Τσαουση να σκοράρουν για το 4-30, ολοκληρώνοντας ένα 0-15 για την ομάδα τους. Ο Λαζαρετος με τον Μακρυγιαννη σκόραραν για το 6-38, με τον Δημητρίου να φέρνει την ομάδα του στο 6-41. Ο Μπουκουβαλας απάντησε, με τον Παναγιωτόπουλο να γράφει το 10-43, για να κλείσει το ημίχρονο από τον Κοτσιφη στο 10-46. Στην επανάληψη ο Μπουκουβαλας έφερε το ματς στο 12-48, με τον Κοτσιφη να απαντά και τον Τσαουση να με τον Λαζαρετο να σκοράρουν για το 14-57. Ο Μπουκουβαλας σκόραρε για τους Τεμπελέηκερς, με τον Δημητρίου και τον Μακρυγιαννη να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 16-63. Στην 4η περίοδο ο Δημητρίου με τον Λαζαρετο και τον Καραμανη έφεραν το ματς ως το 18-83 με σερί 0-16 για την ομάδα τους, με τον Μπουκουβαλα να το διακόπτει και από τον Δημητρίου το ματς να κλείνει στο 22-87.

Τα λάθη ήταν 17-7 στο ματς, τα κλεψίματα 3-12 και οι ασίστ 5-16. Στα ριμπάουντ οι Nothing But Net είχαν τον έλεγχο, 31-54 με 8-20 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/17 τρίποντα και τους Τεμπελέηκερς 1/20. Στα δίποντα οι Τεμπελέηκερς είχαν 20% και οι Nothing But Net 58%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Δημητρίου είχε 22 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Μακρυγιαννης 20 πόντους, 13 ριμπάουντ, ο Λαζαρετος 15 πόντους, 20 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Καραμανης 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Κοτσιφης 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Τσαουσης 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τους Τεμπελέηκερς ο Μπουκουβαλας είχε 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Κουφος 6 πόντους, 10 ριμπάουντ.