0%
0%
0%
0%

Οι Saints κέρδισαν τους Τεμπελέηκερς με 33-50 για να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στη σεζόν.

Το ματς ξεκίνησε με 3-7 για τους νικητές από τον Μαρκου, τον Βαρλαμη και τον Καλογερόπουλο, με τον Τριανταφυλλίδη να σκοράρει στο ενδιάμεσο. Ο Μπρουζας με τον Παναγιωτόπουλο ισοφάρισαν σε 7-7, για να κλείσει το δεκάλεπτο από τον Κοτρωνη στο 7-9. Στη 2η περίοδο ο Σαρδιανος με τον Σπυριδωνιδη σκόραραν για το 7-13, με τον Παναγιωτόπουλο και τον Τριανταφυλλίδη να μειώνουν σε 11-13. Ο Κοτρωνης με τον Μαρκου και τον Σαρδιανο έφεραν τους Saints στο 11-20, για να μειώσει ο Τριανταφυλλίδης, αλλά να κλείσει το ημίχρονο από τον Λαζαριδη στο 14-24. Στην επανάληψη ο Σπυριδωνίδης σκόραρε για το 14-27, με τον Τριανταφυλλίδη και τον Παναγιωτόπουλο να απαντούν, για το 21-27. Ο Κοτρωνης με τον Καραγιαννη έφεραν την ομάδα τους στο 21-32, με τον Τριανταφυλλίδη και τον Μακρυδακη να μειώνουν σε 26-32, για να κλείσει το δεκάλεπτο από τον Καραγιαννη και τον Τριανταφυλλίδη στο 28-34. Στην 4η περίοδο ο Καραγιαννης έφερε το ματς στο 28-38. Ο Λαζαριδης σκόραρε για το 29-40, με τον Παναγιωτόπουλο να απαντά, 31-40, πριν έρθουν ο Σαρδιανος με τον Σπυριδωνίδη για το 31-46 της ομάδας τους. Ο Τριανταφυλλίδης μείωσε σε 33-46, για να κλείσει το ματς από τον Καλογερόπουλο στο 33-50.

Τα λάθη ήταν 17-22 στο ματς, τα κλεψίματα 11-12 και οι ασίστ 8-14. Στα ριμπάουντ οι Saints είχαν τον έλεγχο, 41-56 με 9-14 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 1/14 τρίποντα και τους Τεμπελέηκερς 2/26. Στα δίποντα οι Saints είχαν 37% και οι Τεμπελέηκερς 28%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σαρδιανος είχε 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καραγιαννης 9 πόντους, 4 ριμπάουντ. Για τους Τεμπελέηκερς ο Τριανταφυλλίδης είχε 16 πόντους, 15 ριμπάουντ, 6 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Παναγιωτόπουλος 11 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες.